Beşiktaş’ın Başakşehir maçında son dakika golü ile kaybettiği puanların faturası Portekizli teknik adama çıktı. Güntekin Onay, Ali Gültiken, Erman Toroğlu ve Uğur Meleke, Santos’a sert eleştiriler getirdiler

Güntekin Onay: “Fernando Santos ne yazık ki eski kafalı bir teknik adam… 10 kişilik bir blok halinde savunma ve hücum yapmak yerine öndekiler ve arkadakiler tarzı eski moda bir oyun anlayışla Beşiktaş’ı çağın gerisinde bir tarza sürüklüyor. Fazla hücumcuyla ofansif oynanır, fazla savunmacıyla iyi savunma yapılır diye bir şey günümüz futbolunda yok. Ben Beşiktaş’ın uzun yıllardır çok kötü futbol oynadığı maçlar gördüm ancak atak devamlılığından ve pas kalitesinden bu kadar yoksun olduğuna hiç tanıklık etmedim.”

Erman Toroğlu: “Beşiktaş’ın yönetimi seneye hazırlık yapıyorum diyor. Tamam da sahadaki takım seneye için hazır değil. Kaç futbolcu alacaksınız o da muamma. Bu aldıklarınız gibi çıkarsa yandınız keten helva!”

Ali Gültiken: “Aklın, mantığın alabileceği bir durumla karşı karşıya değiliz. Değil Beşiktaş takımı Türkiye Süper Ligi’nden hiçbir takım golü bulduktan sonra Başakşehir’e karşı bu kadar silik ve vasıfsız bir oyun ortaya koymaz. Rakibi Başakşehir’in sahasını sanki mayınlı bir tarla gibi görüp, oyuncularını o bölgeye sokmamak için elinden geleni yapan bir teknik adamın kararlarının acısını Beşiktaş çekmeye devam ediyor. Görünen o ki bu işi çok fazla uzatmaya gerek yok. Yapılacak ve alınacak kararlar belli.”

Uğur Meleke: “Çağdaş Atan’ın talebeleri geriden topla çıkmayı tercih ederken Fernando Santos’un karşılama stratejisi daha önceki 11 maçından farklı değildi. Beşiktaş bir türlü üçüncü bölgeye baskıya gelmedi, rakibini genelde sabit bir blokla birinci-ikinci bölgede karşıladı. Santos’un talebeleri ilk devrede Colley ile bir gol bulduğu için bu anlayışı 45’e, hatta 60’a kadar sürdürmesi kabul edilebilir. Ancak dakikalar ilerledikçe Çağdaş Atan oyuna müdahaleler yaptı, Emirhan’la, Pelkas’la, Keny ile ön tarafta hareketliliğini artırdı. Santos ise meslektaşının hamlelerini seyrederek geçirdi ikinci devreyi. Santos’un milli maç arasında da kafaca Yunanistan’dan çıkamadığını, Beşiktaş’ı hala Yunan Milli Takımı’ndaki stratejisiyle yönetmeye kalktığını gözlemliyorum üzülerek.”

Önceki İçerikLevent Tüzemen: Ben oyuncuların (U19) ailelerinin yerinde olsam bu duruma izin vermem
Sonraki İçerikGüney Afrikalı milli futbolcunun dramı! Fidye için kaçırıp öldürdüler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz