27 Yıllık Kulüp Başkanı AK Parti İl Başkanlığı’na Aday

3 spor kulübünün kurucusu olan 27 yıllık kulüp başkanı ve yöneticisi Bedirhan Akyol, AK Parti’de başlatılan teşkilat yenilenme çalışmaları kapsamında Diyarbakır İl Başkanlığı’na aday oldu. Akyol, ”Partim beni tercih ederse Diyarbakır’da ilk kez sporun içinden gelen bir il başkanı olacak” dedi.

Spordaki Başarıyı Siyasete Taşımak İstiyor
Diyarbakır’da Diyarbekirspor ve Diyarbakırspor 1968’in de aralarında yer aldığı 3 spor kulübünün kurucusu olan,1990’dan beri 27 yıl boyunca kulüp başkanlığı ve yöneticiliği yapan Bedirhan Akyol,spordaki başarısını siyasete taşımak istiyor. 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı çıkarak bu konuda ilk açıklama yapan kulüp başkanı olduğunu da hatırlatan Akyol, il başkanı olması halinde gençliğe ve spora ağırlık vereceğini söyledi.Akyol,”Daha önce AK Parti’de yöneticilik yaptım ancak insanlar bizi sporda yaptığımız başarılı işlerle biliyor. İl başkanlığına aday olmamın iki önemli nedeni var.

‘Sporun İçinden Gelen İlk İl Başkanı Olmak İstiyorum’
Birincisi ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. İçte ve dışta ülkemize saldırılar var. Bu mücadelede ülkemizin ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olmak istiyoruz.İkincisi cumhurbaşkanımızın sporun içinde geldiği bir siyasi harekette bugüne kadar il başkanlığı yapanların hiç biri spordan gelme değil. Ben bu anlamda bir ilk olmak istiyorum. 2 milyonluk nüfüsü olan ve geçmişte Süper Lig yaşamış olan Diyarbakır’ın bugün Süper Lig ve 1.Lig’de takımı olmaması önemli bir eksiklik. Kentte büyük bir genç nüfüs potansiyeli var ama değerlendirilemiyor. İl başkanı olursam gençliğin ve sporun hizmetkarı bir başkan profili kazanmak istiyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here