Duygu Üzüm Arat resim sergisi ile karşımızda

Gazeteci-yazar ve spor foto muhabiri Süleyman Arat’ın ressam kızı Duygu Üzüm Arat, ilk kişisel sergisi ile sanatseverlerin karşısına çıkıyor.

Duygu Üzüm Arat’ın resim sergisi Kadıköy’de Page Cafe Gallery’de 2 Ekim 2015 Cuma saat 20.00’de düzenlenecek kokteylle açılacak. Sergi 16 Kasım 2015 tarihine kadar açık kalacak.

Duygu Üzüm Arat sanata çok yönlü yaklaşımıyla öne çıkıyor. Resimleriyle hayat felsefesini, kalıcı eserler olarak bırakmayı amaçlayan genç ressam farklı projelerde de rol alıyor.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Akademisi Devlet Konservatuarı’nda tiyatro eğitimi alan Duygu Üzüm Arat, tablolarıyla da resim sanatında sağlam adımlarla yürüyor.

Sanatçının resimle tiyatroyu da bütünleştiren projesi hafızalarda yer alıyor. Genç sanatçının bir oyun sırasında sahnede canlı performans olarak, çizdiği tabloyla alkış almış ve hafızalarda yer etmişti.

Toplumsal sorunları birey üzerinden değerlendirerek resmeden Duygu Üzümcü Arat, yalın çizgilerle derin bir yolculuğa çıkarıyor sanatseverleri. Fonda belirgin renkleri kullanarak, insanın dertli hayat yolculuğundan kesitler veren ressam, genç bakışıyla insana ait hayat izlerine dair kıymetli işlere imza atıyor.

Genç sanatçının ilk kişisel sergisinde yer alan tuvaller sanatseverlerle cuma günü ilk kez buluşacak. Sahnede izleyicilerin önünde yer alan Duygu Üzüm Arat, tuvale resmettiği ‘dünyasını’ ilk kez sanatseverlerle bir sergide paylaşacak.

Page Cafe Gallery: Caferağa Mahallesi Moda Caddesi 121-1A Kadıköy İstanbul. Telefon: 0216 550 11 24

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here