Fanatik gazetesinin internet sitesinin haberine göre Galatasaray’da bu sabah ilginç bir süreç yaşandı. Galatasaray‘da eski başkan Dursun Özbek‘in alacaklarının tahsili için kulübü icraya verdiği iddia edildi.

Özbek’in 13 Milyon 604 bin euro alacağı sebebiyle bu sabah icra takibi başlattığı iddialarının ardından sarı kırmızılı kulübün Başkan Yardımcısı Yusuf Günay paylaşımda bulundu.

Twitter’dan bir paylaşım yapan Yusuf Günay, “Galatasaray’da bugüne kadar kimsenin alacağı kalmamıştır, kimse heyecan yapmasın bundan sonra da kalmaz.” dedi.

GALATASARAY KARŞI DAVA AÇIYOR

13.6 milyon euroluk alacağı için icra takibi başlatan Dursun Özbek’e karşı, Galatasaray Kulübü de mahkemeye başvurma kararı aldı. Bunun nedeni ise, Denetleme Kurulu raporlarına göre Dursun Özbek’in alacağı olarak iddia ettiği senetlerin hükümsüz olduğu ve geçerliliğinin olmadığı belirtildi. Galatasaray kulübü, bu yüzden hukuki yollara başvuracak.

DURSUN ÖZBEK: ARAYIP SORMADILAR

İcra takibi için başvuran Dursun Özbek, futbolarena.com’a demeç verdi:

“Geçen sene şampiyonluk yarışında rahatsız etmeyelim dedik. Bu sene yine Galatasaray 22.şampiyonluk mücadelesinde aman dayanalım dedik. Hep aramaları ve çözüm yöntemi sunmaları adına beklentide idik. İnsan bir arar ‘ Başkan nasıl yapacağız’ diye bir adım atar. Fakat yok. Bu ticari bir alacaktan kaynaklanan bir şey değil! Bu nakit verilmiş bir para! 100 lira borcumuz var ama sen şu 2 lirayı al şimdi denilebilirdi. Yaklaşık bugün itibarı ile 140 milyon TL alacağımız var. Ama ne aradılar, ne sordular…Böyle bir şey olabilir mi? İcra takibi başlatılan kısım 13.6 milyon euro (yaklaşık 89 milyon TL). Bir gün kapılarını çalıp 1 liramızı verin demedik. Hiçbir zaman rahatsız etmedik.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here