Tahir Kıran: Taraftarlığı öğrenecekler beni başka yollara sevk etmesinler

Çaykur Rizespor Başkanı Tahir Kıran, Galatasaray karşılaşması öncesinde açıklamalarda bulundu. Galatasaray maçını izlemeye gitmeyeceğini açıklayan Kıran, ayrıca taraftarların takıma tepki göstermesini eleştirerek ”Ya taraftarlığı öğrenecekler ya da gerekirse maçları Rize’de oynamayacağım. Beni başka yollara sevk etmesinler. Herkes şapkasını önüne koysun düşünsün, hesap yapsın” dedi.

Çaykur Rizespor Başkanı Tahir Kıran Spor Toto Süper Lig’in 27. Haftasında İstanbul’da oynanacak olan Galatasaray-Rizespor karşılaşması öncesi açıklamalarda bulundu.

”GEREKİRSE MAÇLARI RİZE’DE OYNATMAM”

Bir yerel televizyon programında konuşan Kıran, Rizesporlu taraftarların ‘Yönetim istifa’ çağrılarını değerlendirerek, “Taraftarlar son maçta ‘Hamza istifa’ diye bağırdılar sonra yönetim istifaya döndüler. Tamam biz istifa edelim, buyurun gelin yapın. Bugüne kadar gecem gündüzüm Rizespor. Rüyalarımda Rizespor görüyorum, öyle kolay değil bu işler. Ateşten gömlek giymek kolay iş değil. Biz taşın altına kafamızı, gövdemizi, eşimizi, dostumuzu koyduk. Düştük de düştük. Bırakın bir sezon sonu gelsin, yaparsınız eleştirinizi. Bizim de şevkimizi kırmayın. Çıksın bir delikanlıda göreyim, 25 milyon Euro’nun altına girsin. Ya taraftarlığı öğrenecekler ya da gerekirse maçları Rize’de oynatmayacağım. Beni başka yollara sevk etmesinler. Herkes şapkasını önüne koysun düşünsün, hesap yapsın. Uyku uyumuyorum ben. Olduğumuz durumdan ben memnun muyum? Yaşadıklarımızı görmüyor musunuz? Ciddi anlamda bize bir mobing uyguluyorlar. Ondan sonra ben bağırınca 25 bin lira ceza. 25 bin lira çok önemli değil ama bizim canımız yanıyor. Bir hakemin düdüğü ile benimle beraber o şehirde yaşayan insanların canı yanıyor” dedi.

”GALATASARAY MAÇINA GİTMEYECEĞİZ”

Hafta sonu karşılaşacakları Galatasaray maçını izlemeye gitmeyeceğini de açıklayan Tahir Kıran, “İki tane yönetici göndereceğim. İki yönetici haricinde de hiç kimseyi göndermeyeceğim, misafir dahil. Bizim maçımıza gelmediler, biz de gitmeyeceğiz. Çıkacağız maçımızı oynayacağız, puan veya puanlar almaya çalışacağız. Alamazsak da bizim bir kaybımız yok zaten. 4 maça puan yazmadık. Bu alacaklarımız ekstra puan olacak” ifadelerini kullandı.

Önceki İçerikGazeteci Güngör Arslan cinayeti Meclis’e taşındı: Herkesin işleneceğini bildiği, ancak kimsenin engel olmadığı bir cinayet
Sonraki İçerikLucescu yine savaş hattında kaldı: Ben korkak değilim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz