Eski gol kralı Galatasaray ve Fenerbahçe’nin eski oyuncusu Tanju Çolak‘ın Turgut Özal ile açıklaması futbol dünyasını karıştırdı. Çolak’ın ‘örtülü ödenek’ iddiasına dönemin Fenerbahçe Başkanı Metin Aşık‘ın oğlu Murat Aşık‘tan yanıt geldi.

Çolak, daha önce yaptığı açıklamada transferiyle ilgili “Galatasaray ile anlaşamadığım ortaya çıkınca Fenerbahçe devreye girdi. Fenerbahçe Başkanı Metin Aşık beni aradı ve 4.5 milyar lira karşılığında transfer teklifinde bulundu. Ben Fenerbahçe’ye gitmek istemedim. Hıncal Uluç, Mehmet Ağar, Ergun Gürsoy arayıp yardım istedim. Son saniyeye kadar Galatasaray’da kalmak için çırpındım. Galatasaray’ı çalıştıran Mustafa Denizli’ye ulaştım. ‘Hocam bunlar böyle yapıyor, ben fiyatı 2.5 milyara kadar düşürdüm, bir şeyler yap’ dedim. Ancak Mustafa Hoca, ‘Ben hiçbir şey yapamam’ dedi. Ben telefonu kapatarak Can Tanrıyar’a ‘Fenerbahçe’yi ara’ dedim ve gittim” ifadelerini kullanmıştı.

Haber Global kanalında bir programa katılan Çolak, Galatasaray’dan Fenerbahçe’ye transferiyle ilgili ilk kez ‘örtülü ödenek’ iddiasında bulunarak “Galatasaray’dan Fenerbahçe’ye ağlayarak gittim. 4.5 milyara gittim. O zaman böyle bir para yok futbolda. Parayı Turgut Özal, örtülü ödenekten verdi. Hasta Fenerbahçeliydi” diye konuştu.

MURAT AŞIK’TAN YANIT

Tanju Çolak’ın ‘örtülü ödenek’ iddiasına dönemin Fenerbahçe Başkanı Metin Aşık‘ın oğlu Murat Aşık sosyal medya hesabından yanıt verdi. Aşık, Çolak için şunları yazdı: “Sanırım olayı kendisine yanlış anlatmışlar. Paranın yüzde 50’sini dönemin kulüp başkanı Metin Aşık, geri kalan yüzde 50’sini 3 yönetim kurulu üyesi (yanlış hatırlamıyorsam Aziz Yıldırım, Osman Yalçın ve Vefa Küçük) ödedi. Bugüne kadar böyle bir açıklaması yoktu 30 senedir.”


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here