Teksas Grubu: “Ertuğrul Sağlam gidiş biletini cebine koymuştur”

Bursasporun Teksas Grubu taraftarları, Eskişehirspor maçında Ertuğrul Sağlam ve Recep Bölükbaşı’nı neden istifaya davet ettikleri yönünde bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada, ” Bursaspor taraftarı, “vefa” kelimesini şampiyonlukla birlikte öğrenmedi, 15 bin kişi Sakarya’ya küme düşmeye gittiğinde vefanın vücut bulmuş haliydi.” denildi. Ertuğrul Sağlam içinse “Ertuğrul Sağlam, dün akşamki açıklamalarıyla Bursaspor taraftarıyla gönül bağını koparmış ve tek yönlü gidiş biletini cebine koymuştur.” ifadeleri kullanıldı.

“VEFA KELİMESİNİ ŞAMPİYONLUKLA ÖĞRENMEDİK”
Bursasporun Teksas Grubu taraftarları, internet sitelerinde bir değerlendirme yaptı. Değerlendirmede şu iddialar yer aldı: “Bursaspor’un geldiği nokta, 6 haftanın sonu itibarıyla hem yönetim, hem de teknik ekibin izlediği başarısız profil tahammül sınırlarını aşmıştır. Bursaspor başkanının, “Bize kumpas kuruyorlar” demeci, cevaplanmayacak derecede basit, bir kulübü temsil hakkını elinde bulunduran yöneticiye yakışmayan bir davranıştır. Galibiyete rağmen yükselen “istifa” seslerinin mimarı Recep Bölükbaşı’nın kendisidir. “Vefasızlar” yakıştırması, günü kurtarıp ulusal medyada kendini aklama çabasıdır. Bursaspor taraftarı, “vefa” kelimesini şampiyonlukla birlikte öğrenmedi, 15 bin kişi Sakarya’ya küme düşmeye gittiğinde vefanın vücut bulmuş haliydi. Bu yüzden biz şampiyonluğun ne olduğunu, bunun bireysel bir başarı olmadığını 16 Mayıs 2010 tarihi hazırlanırken şampiyonluk görememiş insanları bile o stada taşımasını bildik. Şimdi kalkıp Bursaspor camiasına, (Biz gelmeden senelerdir bu takım ligde kaldığında sokaklarda kornalar ötüyordu. Takım ligde kaldı diye) diyebilecek cüreti nereden buluyorsunuz diye merak ediyoruz.”

“GÖNÜL BAĞINI KOPARDI TEK YÖNLÜ BİLETİ CEBİNE KOYDU”
Açıklamada teknik direktör Ertuğrul Sağlam konusunda da şu iddialara yer verildi: “Bu kulübün maaşlı bir elemanı olan Ertuğrul Sağlam dün akşamki açıklamalarıyla Bursaspor taraftarıyla gönül bağını koparmış ve tek yönlü gidiş biletini cebine koymuştur.”

—-

‘Kabul edilemez’

Bursaspor Kulübü, Eskişehirspor’u 2-0 yendikleri karşılaşmada taraftarların hem yönetimi hem de teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ı istifaya davet etmesi üzerine bir açıklama yaptı.
Sağlam’ın yedek kulübesinde ağlamasına neden olan, maç sonunda ise ‘Kızgınım’ dediği olaylar üzerine, yeşil-beyazlı kulübün resmi siteden yaptığı açıklama şöyle;
“Dün oynadığımız Eskişehir karşılaşmasında galibiyetimizin de önüne geçen ve ülke futbol gündemine oturan gelişmeler sonrası açıklama yapma zorunluluğu ortaya çıkmıştır.
Söz konusu maçın ilk düdüğünden önce saygı duruşu sırasında ve 70.dakikasından sonra bir grup tarafından başlatılan protesto içerikli tezahüratlar Teknik Direktörümüz Sayın Ertuğrul Sağlam’ın maç sonu açıklamalarıyla bir anda sansasyonel bir etki yaratmıştır.
Şu iyi bilinmelidir ki; 90 dakika içinde net 5 gol pozisyonu üreten, topla oynama dahil tüm istatistiklerde rakibine üstünlük sağlayan ve karşılaşmadan 2-0 galip ayrılan takımımızın genel performansına yönelik eleştirileri anlamaya çalışmakla beraber kulüp tarihimizdeki ligde ve Avrupa’da en çok maça çıkma, en çok puan toplama, en çok galibiyet alma gibi sayısız rekorun sahibi Sayın Ertuğrul Sağlam’ın istifaya davet edilmesi kabul edilemez bir durumdur.
Geçen sezonun bu haftasından sadece 1 puan gerideyken ve takımımızdaki uyum sorunu her geçen maç azalmaktayken, Bursaspor camiasını kaosa sürüklemek için Sayın Sağlam üzerinden strateji geliştirmek nafile bir gayrettir.
Bursaspor’un başında, tüm şehir ile birlikte ve kenetlenerek, Türk Futbol Tarihi’ni değiştiren Ertuğrul Sağlam’ın bu kulüpteki kredisi 5 maç üzerinden hesaplanamaz.
Genel olarak hiçbir başkan, yönetim ve teknik adamın mutlu edemediği, kendilerini tüm taraftar gruplarının üzerinde gören, herkese, her yapılana tahammülsüzlükle yaklaşan bir azınlık, eski alışkanlıklarına devam etme çabasında olacağının sinyalini verse de Bursaspor camiasının çoğunluğu, gündemi daha yapıcı bir pencereden değerlendirmektedir.
Sezon başında aldığımız şanssız yenilgiler sonrası ülkenin 5 büyüğünden biri olan Bursaspor’a havlu attırmaya çalışan zihniyet, bu camia bütünleştiğinde yapabileceklerinden korkan zihniyetle aynıdır. Bununla beraber, ayrışarak, kutuplaşarak, birbirimizi anlamaya çalışmadan, birbirimizden hızla uzaklaşarak hedefe varmamız da mümkün değildir.
Bursaspor büyük bir ailedir. Her ailede olduğu gibi sıkıntılı günler de yaşanacaktır. Büyük Bursaspor taraftarına yakışan, inancını ve mücadele gücünü kaybetmemektir. Türk Futbolu’na altın harflerle yazılan zaferlere hep birlikte, omuz omuza ulaşan Bursaspor camiası yine ülke gündemine oturacak başarılar elde edecektir.
Yeni oluşma sürecindeki takımımıza ve Sayın Sağlam’a güvenimizin tam olduğunu belirterek taraftarlarımızı, kişisel çıkarları doğrultusunda Bursaspor’umuzun başarısızlığını arzulayanlara inat, tek yürek olmaya davet ediyoruz.

Bursaspor Yönetim Kurulu

———-

Teksas Grubu geçen sene de başkanı çok sert eleştirmiş ve o zamanki teknik direktör Şenol Güneş’e sitem etmişti. Geçen yıl ise Daum, Zaman Gazetesi’nden Ahmet Çakır’a verdiği röportajda Teksas’ın kendisinden başarı dışında talepleri olduğunu ima etmişti.

24 Kasım 2014’te Daum’la yapılan röportajdaki Bursaspor bölümü:

“Bursa’da zor günler

Alman hocanın Türkiye ile ilgili hiçbir olumsuz anısının olmadığını düşünmek de tutarsızlık olur. Çünkü dünyanın hiçbir yerinde hayat öyle sürekli bir mutluluk seli gibi akıp gitmiyor, arada bir yığın tatsız durum da yaşanıyor. Daum da bunların bir bölümünü Bursaspor’da teknik direktör olduğu kısa sürede yaşamış. Özellikle bir bölüm taraftarın yaptıkları, işini güçleştirmiş, onu epeyce yormuş.

Bazı yöneticilerin bu işe olan saygılarının azlığı ve bizde çok olağan sayılan kimi tutarsızlıklar epeyce yıpratıcı olmuş. Öyle bir ortamda bir şeyler yapmaya çalışmanın imkansızlığı da açık. Yani “Daum, Bursaspor’da başarılı olamadı” diye düşünenler varsa onların önce bazı gerçekleri öğrenmeleri gerektiğini belirtiyor. Bir grup taraftarın düpedüz suç oluşturan hareketleriyle ilgili olarak yönetimlerin ‘boşver’ yaklaşımı içinde oluşu da Daum’un anlamakta zorlandığı bir durum olmuş.

Ayrıca yönetimin başka tutarsızlıkları ve anormal birtakım davranışlar Daum’u çok zorlamış. Örneğin, çok önemli bir yönetim kurulu toplantısı sırasında görüşülen konuyla ilgili herhangi bir karar alınmaksızın yöneticiler birer ikişer toplantıyı terk ederken kimse ona bir şey söyleme gereğini de duymamış. “Birkaç kez çağrıldığım yönetim toplantısında masada tek başıma kaldığım oldu.” diye anlatıyor. Elbette ki olayın başka ayrıntıları da var ama yazılabilecek türden değil…

Onun yüzünden Bursaspor’dan ayrıldığı bilinen Arjantinli futbolcu Batalla ile ilgili olarak “Yaptıkları kabul edilebilecek şeyler değildi. Karabükspor maçından sonra sabaha karşı döndüğümüzde kısa bir idman yaptık. Bunun da çok basit bir nedeni vardı, 2 gün izin verecektim oyunculara ve o nedenle bunun yapılması gerekliydi.” diyor. Batalla ise kolundaki saati gazetecilere gösterip Daum’un ‘kaçık’ olduğunu ima etmişti. Sonrasında Daum onun hakkında herhangi bir girişimde bulunmamış ama Batalla kimseye birşey söylemeden bırakıp gitmişti. Bütün bu gelişmeler sırasında yönetim ve taraftarın daha çok Batalla’dan yana görünen tutumu da Daum’u üzen konular arasında…”

—–

12 Nisan 2015’te Teksas Lideri Selim Kurtulan’ın açıklaması:

Bursaspor tribün lideri: Başka takım Şenol Güneş’e 1 milyon 250 bin euro vermez

Bursaspor’un ateşli taraftar grubu Teksas Tribün lideri Selim Kurtulan, geçtiğimiz günlerde takımdan ayrılabileceği yönünde açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Şenol Güneş’i eleştirdi. “İnanın başka bir takım 1 milyon 250 bin euro Şenol hocaya vermez. Yılda 4 milyon lira para yapıyor. Başka takımlarda sen bu işi yapamazsın. Şampiyon olmuş bir takımda bu işi yapıyorsun. Biz seni seviyoruz.” diyen Kurtulan, kulübün fabrika arsasının satışına onay veren Başkan Recep Bölükbaşı’yı da sert dille eleştirdi.

Tribün liderlerinin katılımıyla Sümbüllü Bahçe Konağı’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Selim Kurtulan, Bursaspor Kulübü’ne ait fabrika arsalarının satılmasına tepki gösterdi. Kurtulan, şunları kaydetti:

“Bursaspor takım olarak iyi gidiyor ama maddi yönden iç açıcı gelişmeler yok. 40 senelik fabrika arsamız satıldı. Kime sordular sattılar. 138. maddeye göre, yönetimin sadece kulübü borçlandırabileceğini, mallarını satamayacağını öngörüyor. Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, 8 aydır burada, kulübe kalıcı gelir sağlamadı. Sadece sattı, ipotek olmasa benzinliği de satacak. Kalıcı gelir bekliyoruz. Kongre üyeleri başkanımızı Bursaspor’un mallarını satması için seçmedi ki. ‘Para yokmuş’. Ee para yoksa niye geldiniz? O zaman Teksas’da bu işi yapacak bin tane adam var, bu işi herkes yapar. Bursaspor’un geliri 71 milyon, nerede bu gelirler? Tam 6 aydır topçulara ara verilmiyor. 120 milyon lira borç açıklandı. Kamuoyu, Bursaspor camiası bir açıklama bekliyor. Bankalara borçlanmanın boyutu bilinmiyor? Bu sene Bursaspor şampiyon olsa bile, Avrupa’ya gitse bile gidemiyor, niye? Sadece Recep Bölükbaşı’nın hatası yüzünden. 1 milyon lira ödenmedi diye. Taraftarın, futbolcunun hakkı çalınıyor, böyle başkanlık mı yapılır?”

Yönetimin kongrede borçları sıfırlama sözü verdiğini öne süren Kurtulan, “Bursaspor’u şampiyon yapacağız dedi. Hepsi yalan. Takımın borcu 120 milyon lira. Kongrede adayken de böyle yalan söyleyerek bu işe geldi. Biz başkanın yalan söylemesini istemiyoruz. Bursaspor Başkanı yalan söyleyemez.” dedi.

ŞENOL GÜNEŞ’E BU PARAYI BAŞKA TAKIM VEREMEZ

Teksas Tribün Lideri Selim Kurtulan, geçtiğimiz 2 Nisan günü Özlüce Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, kendisine başka kulüplerden teklif olduğunu, görüştüğünü ancak anlaşma ya da gitme durumunun olmadığını söyleyen Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş’e de tepki gösterdi. Kurtulan şöyle devam etti:

“Şenol hocama sesleniyorum; Bursaspor taraftarı onu gerçekten çok seviyor. Bizler de onu çok seviyoruz. Bursa, Türkiye’nin en büyük şehirlerinden. İnanın başka bir takım 1 milyon 250 euro Şenol hocaya vermez. Yılda 4 milyon lira para yapıyor. Başka takımlarda sen bu işi yapamazsın. Şampiyon olmuş bir takımda bu işi yapıyorsun. Biz seni seviyoruz. Böyle açıklamalar yapma. Sen başımızın üstünde taçsın. Ama ne yazık ki; ‘oraya giderim, buraya giderim’ deme. Kusura bakma yani, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş bu federasyon varken kesinlikle Şenol hocayı zaten almaz. Onun için biz Şenol hocayı çok seviyoruz. Bizim başımızda kalsın. Böyle açıklamalar yapmasın.”

Önceki İçerikReha Muhtar, Maraton’a neden katıldığını yazdı: Şansal Büyüka’lı 7 yıl artı 30 saniye…
Sonraki İçerikAziz Yıldırım ‘konuşacağım’ dedi, Deniz Çoban özür diledi, TFF hemen harekete geçti!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz