Güneş gazetesinin eski spor müdürü ve ilk özel televizyonlardan Star TV’nin ilk spor müdürü Turgut Koloğlugil yıllar sonra medyaya döneceğini açıkladı:

Merhaba..
Değerli dost ve arkadaşlarım.
Sayfamda yer alan kişilerin çoğu bilirler ki; uzun yıllar gazetecilik mesleğine hizmet ve emek verdim. Yazılı basında, görsel basın televizyonlarda üst düzey yönetici görevlerinde yaptığımız çalışmalardan sonra, bazı iletişim fakültelerinde ders vermenin, hoca olmanın zevkini de yaşadık. Şimdilerde… tam unumuzu eledik, eleğimizi duvarımıza astık derken, yolumuz tekrar kürkçü dükkanına düştü..
Uzatmadan demem o ki; yayın anlayışı, Atatürk düşüncesi ve demokrasi mücadelesi tam kafama göre olan TELE 1 televizyonu ile yollarımız aynı kavşakta buluştu.. Televizyonlarda spor programlarının deyim yerindeyse, dibe vurduğu günümüzde, seviyeden, kaliteden ve en önemlisi ahlaktan ödün vermeden çalışmalar yapacağız..
29 Temmuz Pazartesi ilk programımız var.. Saat 21.00..
Ve daha sonraki her pazartesi de, aynı kanalda aynı saatte ekranlarda olacağız. Etik değerlerimizi göz önünden hiç eksik etmeyeceğimizi bilmenizi isterim. Ayrıca; ”top kale çizgisini geçti mi”, ”Gol ofsayt” gibi seviyesi düşük tartışmalara da program da yer yok. Tabii ki; güncel haber takip edilecek. Ancak TELE 1 de en çok,sadece futbol değil, tüm spor ve sporun sıkıntıları konuşulacak..
29 Temmuz Pazartesi saat 21.00 de, ve her pazartesi aynı saatte; TELE 1 de ekran başına beklerim..
Saygımla..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here