TFF 1. Lig yayın ihalesini TRT aldı

PTT’nin isim hakkını yenilememesi nedeniyle bu sezon sponsorsuz ve TRT sözleşme yenilemediği için yayıncısız kalan 1. Lig’in yeni sezonda hangi kanaldan yayınlanacağı belli oldu.

TFF 1. Lig’in yeni yayıncısı belli oldu. İlk hafta maçları yayınlanmayan ve sadece internet üzerinden yayını yapılan 1. Lig’in yeni sezonda da TRT tarafından yayınlanması kesinleşti.

Bilindiği üzere yayıncı kuruluşu olmadığı için TFF 1. Lig‘de ilk hafta maçları naklen yayınlanamamıştı. Bugün yapılan açıklamaya göre yayın ihalesini TRT aldı ve 2. haftadan itibaren maçları naklen yayınlamaya başlayacak.

1471250839449
Futbolseverler, 1. Lig’de ilk hafta naklen yayın olmaması üzerine büyük hayal kırıklığı yaşamıştı. Takımlarını televizyondan izleyemeyen taraftarlar, naklen yayın sorununun bir an evvel çözülmesini bekliyordu.Merakla beklenen açıklama bugün geldi. Televizyon yayıncılığının öncü kuruluş TRT, geçmiş yıllarda olduğu gibi 2016-2017 sezonunda da 1. Lig müsabakalarını naklen yayınlayacak.Maç gününe göre TRT, diğer kanallarından ve TRT WEB adresinden geçen sene olduğu gibi yayınlamaya devam edecek. (fanatik)
NOT: Yayın ihalesi gerçekleşmediği için TRT 2.hafta maçlarını da yayınlayamadı…
Önceki İçerikgalatasaray.org Can Bartu’nun Galatasaray formalı fotoğrafını yayınladı…
Sonraki İçerikGrasshopper- Fenerbahçe maçının yayıncısı belli oldu! Maç hangi kanalda?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz