Futbolmedya editörü Bülent Tuncay ilki düzenlenen Futbolun Süperleri gecesini kaleme aldı:

BeIN Sports ile TFF’nin bu sene ilkini düzenlediği Futbolun Süperleri ödül gecesi dün yapıldı. Yılın (2017-18 sezonu) süper futbolcusu Gomis oldu. Süper kaleci Muslera, süper savunmacı Pepe, süper orta saha oyuncusu Emre Belözoğlu, süper forvet Gomis seçildi. Yılın süper teknik adamı Fatih Terim seçildi.

İyi planlanmış, Türk futbolunun hemen tüm önemli aktörlerinin katılım sağladığı, medyanın yoğun ilgi gösterdiği etkileyici bir geceydi. Eski UEFA Başkanı Johansson bile tekerlekli sandalye ile törene iştirak etti.

Gecede kulüp başkanlarından teknik adamlara, futbolculardan gazetecilere kadar geniş bir katılım vardı. Tek tek yazmaya kalksak kitaba dönüştürmemiz gerekir. Tüm beIN Sports ekibi son derece şık hazırlanmış, canlı yayınlar için iyi organize olmuşlardı. Medyadan ve spor camiasından çok sayıda dostumuzla, abimizle, kardeşimizle buluşma fırsatı bulduk. Koyu renk takım elbise şartı vardı geceye gelenlere. Bağış Erten şapkayı koyu renk giyip gelin anlamış:) Fak Gürses de ‘ben kendim siyahım’ diyerek krem rengi harika takımı ile gelmeyi tercih etmişti. Bir ara yanımıza uğrayan İbrahim Seten etkinliğe erken geldiğini, ‘patronun’ imalı bakışı üzene eve gidip koyu renk takım elbise giydiğini anlattı gülerek.

Geceyi Güntekin Onay ve Çağıl Özge Özkul sundu. ‘Bunca spiker varken dışarıdan sunucu mu getireceğiz?’ düşüncesi ağır basmış olmalı. Ama bu tür bir tören beIN Sports için de yeniydi ve program sunuculuğundan farklı performans isterdi.

Onay geceye çarpıcı bir giriş yaptı. Digiturk CEO’su Yousef Al-Obaidly açılış konuşmasını yaptıktan sonra yerine geçerken ‘bir sorum var’ diyerek patronunu yeniden kürsüye döndürdü ki gece öncesi verilen yemek menüsünde aslına bakarsanız yürek de yoktu! Neyse, Yousef Bey akış dışı gelen bu hamleye şaşırda da bozmadı ve geri döndü, ‘Eşleşirse PSG’yi mi GS’yi mi tutarsınız’ sorusuna yanıt verdi. İkinci konuşmacı TFF Başkanı Yıldırım Demirören konuşmasını bitirince Onay’a ‘bana soru yok mu’ diye espriyi patlattı ama sürpriz soru bu kez ona gelmişti, ‘Euro 2024’ü alır mıyız’ diyebildi.

Onay spikerlik dünyasının en iyilerinden biri. Programcılığı müthiş ama dün geceki etkinlik bir program değildi, mizahla renklendirmesi gerekirdi töreni. Aksaklıkları toparlama konusunda ise ‘aksaklıklar’ yaşadı. Beinsports CEO’sunun konuşmasını salondakiler için Türkçe’ye çevirmediği, en azından özetlemedi gibi Gomis canlı bağlantısında çevirinin yapılmadığı da algılayamadı. Anadolu Ateşi, Murat Boz konseri için verilen bir aradan sonra Gomis’in tercümesindeki hatayı düzeltebildi. Partneri de bu tür organizasyonlarda onu tamamlayacak tecrübeden uzak olunca akışta ufak tefek sorunlar ortaya çıktı. Sanırım yeterli prova da yapılmamıştı yoksa sorunlar karşısında bu kadar bocalamazlardı.

Sonuç olarak sunumda yaşanan birkaç aksiliğe karşın, katılımın yüksek olduğu, Türk futbolunun daha önce görmediği kadar görkemli bir törendi. Son şampiyon ödülleri topladı, Galatasaraylıların damgasını vurduğu bir geceydi. Emre Belözoğlu en az alkış alan isim olarak dikkat çekti. Volkan Demirel ise salondaki en bahtsız isimdi! Önce süper kaleci yarışını Muslera’ya kaptırmasını hüzünlü gözlerle izledi, ardından yılın süper golü Quaresma’ya verilirken yediği o nefis golü izledi.

Bu arada Digiturk Kurumsal İletişim Müdürü Kadri Mutlu ve Bersay İletişim’den sevgili dostum Anıl Erbayrak’a da mükemmel evsahiplikler nedeniyle teşekkür ederim.

Bir çift söz de biz Türk milletine. Beni bilen bilir; spor, sanat, tarih, gezme tozmayı severim. Yurtdışına gittiğimde müze gezerim vaktim ve param varsa mutlaka bir sanat etkinliğine de giderim. Bizdeki bu hareketlilik haline bir türlü alışamadım. Hadi kokteyle gelip, görünüp çıkanları anlıyorum, bakanlar kurulu toplantısına yetişecekler, vazifeleri önemli. Ya salona girip de 3 dakikada bir kalkan, yer değiştiren, törenin ortasında çıkıp gidenlere ne demeli. Siz medeni bir ülkede, etkinliğe katılan bir insanın verilen aralar dışında hiç yerinden kalktığını, sonunu beklemeden çıktığını gördünüz mü? Herkes mi basur birader?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here