Galatasaray-Atiker Konyaspor maçının 87. dakikasındaki penaltı pozisyonu sarı-kırmızılılarda büyük infiale neden olurken, Türkiye Futbol Federasyonu da bu duruma duyarsız kalmadı. Başkan Yıldırım Demirören ile yönetimi bu konuyla ilgili salı günü bir araya gelme kararı aldı.

Toplanmak için 13. hafta karşılaşmalarının bitmesini bekleyecek olan Türkiye Futbol Federasyonu Yönetimi, ilk olarak karşılaşmayı izleyecek ve tartışmalı pozisyonları değerlendirecek.

Maçın orta hakemi Hüseyin Göçek ile Video Asistan Hakem (VAR) olarak görev alan Halis Özkahya’nın performanslarını değerlendirecek olan TFF Yönetimi, VAR ile hakem arasında yaşanan konuşmaları da dinleyecek.

HÜSEYİN GÖÇEK VE HALİS ÖZKAHYA’NIN HAKEMLİKLERİ BİTEBİLİR

Konuyla ilgili Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu’nun da görüşüne başvuracak olan yönetim, iki hakem hakkında değerlendirmede bulunacak. Yapılan hatalar konusunda taviz vermeme düşüncesinde olan Futbol Federasyonu, kim hatalıysa yolları ayıracak. Eğer iki hakemde de yanlış bulunursa, ikisinin de hakemlikleri sona erecek.

Bu konuda son derece kararlı olduğu belirtilen Türkiye Futbol Federasyonu Yönetimi, alınacak radikal kararla diğer hakemlere de gözdağı vermiş olacak.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: Fırat Aydınus, Hüseyin Göçek, Halis Özkahya hakemliği bırakmalı…

Önceki İçerikVedat Milor da isyan etti: Ya ligden çekilin ya da Fatih Terim’i Galatasaray’a başkan yapın!
Sonraki İçerikGalatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: Fırat Aydınus, Hüseyin Göçek, Halis Özkahya hakemliği bırakmalı…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz