TFF’de 30 kişinin işine son verildi

Denetleme Kurulu’nun ‘tasarruf’ tavsiyesi üzerine TFF’de çalışan 30 personelle yolların ayrıldığı öğrenildi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, uzun zamandır masasında beklettiği rapor doğrultusunda bugün düğmeye bastı. TFF’nin çeşitli birimlerinden 30 kişinin iş akdini sonlandırdı.

TFF Denetleme Kurulu, federasyon kadrolarının haddinden fazla şişirildiğini belirterek, azaltılmasını istedi. Kurul, hazırladığı raporda mevcut personelin yüzde 25’nin zaman kaybedilmeden işten çıkartılmasını önerdi.

YOLLARIN AYRILMASINI TAVSİYE ETTİ

Kurul, özellikle de 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylık süreci çalışmaları için işe alınanlarla yolların ayrılmasını tavsiye etti.

Ajansspor’da yer alan habere göre, raporda bir kişinin yapabileceği işin birden fazla kişiye havale edildiği ve aralarında da 3 kata varan maaş farkları bulunduğunu tespit etti. Yine raporda kurum personeli olmayan kişilere uçak biletleri alınıp konaklama olanağı sağlandığı da kaydedildi.

Birçok birimde birden fazla müdür kadrosu bulunduğu ve bunun da yetki ve sorumluluk karmaşasına sebebiyet verdiği kaydedildi.

TASARRUF ZAMANI

Geçen haftalarda istifa edeceği haberleri çıkan TFF Başkanı Nihat Özdemir’in en çok yakındığı konuların başında profesyonel kadrolar üzerinde tasarrufta bulunmaması olduğu da dile getirilmişti.

Ve Özdemir nihayet operasyon için düğmeye bastı. TFF’de 30 personelle yollar ayrıldı.

Önceki İçerikBir seri daha sona erdi. Galatasaray Doğa Sigorta, Fenerbahçe Beko’yu Ataşehir’de yendi
Sonraki İçerikBilgi Üniversitesi’nde tartışıldı… Mega Spor Etkinliklerinin Faydaları: Bir Mit mi Yoksa Gerçeklik mi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz