Görüşmenin detaylarını anlattı! “Ben Arda Turan, bana kulüp bul!”

Başakşehir ile sözleşmesini fesheden Arda Turan’ın geleceği merak konusu olurken, The Guardian yazarı Jonathan Liew bomba bir yazı kaleme aldı! Liew, Arda Turan ile ünlü menajer Mino Raiola arasındaki gece 01.00’deki telefon görüşmesinin detaylarını anlattı!

Başakşehir ile sözleşmesini fesheden Arda Turan, “En mutlu olduğum şeyi yapmaya; futbol oynamaya devam edeceğim” derken, 32 yaşındaki oyuncunun geleceği merak konusu oldu.

The Guardian yazarı Jonathan Liew, Arda Turan’ın gece 01.00’de menajer Mino Raiola’yı aradığını kaleme aldı. Liew, Arda Turan ve Mino Raiola arasındaki telefon görüşmesini şöyle anlattı:

– Ben Arda.

– Hangi Arda?

– Arda Turan. Bak Mino, geç oldu biliyorum ama yardımına ihtiyacım var. Bunu yapabilecek tek kişisin. Kulübe ihtiyacım var.

– Ama zaten bir kulübün var. Barcelona’dasın.

– Oraya geri dönmeyeceğim.

– Seni istemedikleri için mi?

– Ben onları istemediğim için. Barcelona’yla aramızdakilerin nasıl geliştiğini biliyorsun. Asla bana uygun bir şans vermeyi düşünmediler. Değişime, yeni bir başlangıca ihtiyacım var.

Görüşmenin detaylarını anlattı! "Ben Arda Turan, bana kulüp bul!" - Sayfa 5

– Tamam, bir bakalım. Arda Turan. 32 yaşında. Atletico Madrid’de 178 maç, 22 gol. Barcelona’da 55 maç, 15 gol. Son kulübü Başakşehir’de kiralık anlaşması, hastanede silahla ateş ettiği için kısa kesilmiş. 42 maç 2 gol. Harika bir kariyer gidişatı değil mi?

Bunları içten mi söylüyorsun?

– Evet. Silah olayıyla ilgili konuşmak ister misin?

– Pek değil.

– Tamam. Senin bir gece kulübünde bir pop yıldızının eşine yaklaştığını ve kavga çıktığını söylüyorlar. Sonra özür dilemek için hastaneye gittin ve silahını ateşlemenle sonuçlandı.

– Hikayede bazı boşluklar var.

– Yardımcı hakeme saldırdığın için 16 maç ceza almana ne diyeceksin?

– Ceza 10 maça düşürüldü.

– Milli takımdayken bir gazeteciyi boğazlaman?

– Bak, Ocak’ta bir kulübe ihtiyacım var. Menajer misin, yargıç mı?

– İkisi de. Kulüpler bu günlerde aile ürünleri satıyor. Bu Mumbai’de bir annenin çocuklarına Barcelona ya da Real Madrid forması almasıyla ilgili. Bu Çin devlet kanalının ne yayınlamak istediğiyle alakalı. Sen sinirli bir adamsın. Sinir bazen iyidir. Tüm iyi oyuncular içerisinde öfke taşır. Ancak bu öfkeyi kendin için kullanman lazım. Futbolu seviyor musun?

– Dalga mı geçiyorsun? Tabii ki seviyorum.

– Soruyorum çünkü herkes sevmez. Herkes sevdiğini söyler ama aslında sevdikleri şöhret ve paradır. Futbolcu olmayı severler. Herkes Zlatan’ın baş belası olduğunu düşünür. Ancak onun futbolu ne kadar sevdiğine dair bir fikrin yok. Bu yüzden 38 yaşında hala oynuyor.

– Bu ben de olabilirim. Son 5 yılda çok az oynadım. Hala bacaklarım var. Hala oyunu eskisi kadar iyi okuyabiliyorum. Sağlıklı olursam ve şans bulursam bunu herkese gösterebilirim.

– Problem de bu. Simeone’ye seni dar bir rolde oynatarak yanlış yaptığını göstermek istiyordun. Barcelona’ya Neymar ve Messi kadar iyi olduğunu göstermek istiyordun. Şimdi de herkese bitmediğini göstermek istiyorsun. Futbol senin kişisel intikam görevine dönüştü. Bu oyun seni test ediyor. Seni kırıyor. Herkes futbolcuların yıldızlar olduğunu söyler ama sizler küçük çocuklarsınız. Çok kolay harcanabilirsiniz. 10 yıl sonra Barcelona yine Barcelona olacak. Sen ise bir zamanlar iyi olan Arda Turan. Bu yüzden futbolu sevip sevmediğini sordum. Çünkü yeniden yukarı çıkmak istiyorsan, onu çok seviyor olman gerekiyor…

Raiola, “Senin için Everton’ı arayacağım” dedikten sonra telefonu kapattı.

Arda’nın kendi menajeri olan Ahmet Bulut’un yanı sıra ünlü menajer Mino Raiola ile görüşmesi ise ayrı bir merak konusu oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here