TJK Master Lig Futbol Turnuvası’nda şampiyonluğa

“BASIN” uzandı

 

Türkiye Jokey Kulübü’nün ev sahipliğinde bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Master Lig Futbol Turnuvası’nda şampiyonluğa “BASIN” takımı ulaştı.

17 Eylül Pazartesi günü Yarışçılık Müdürlüğü ile İstanbul Komiserler Kurulu takımları arasında oynanan karşılaşma ile startı verilen Master Lig Futbol Turnuvası’nda final; 23 Ekim Salı günü At Sahipleri ile Basın takımları arasında oynandı.  

4 grupta 16 takımın şampiyonluk mücadelesi verdiği turnuvanın finalini; Kulübümüz Genel Sekreteri Sadettin Atığ, Genel Sayman Adil Mert Kaya, Kulübümüz Asli Üyeleri, Genel Müdürü Tuncel Aydın, at sahipleri, İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir ile Kulübümüz çalışanları ve yarış camiamızdan isimler de takip etti.

Final karşılaşmasında At Sahipleri Takımı’nda TYAYSD Başkanı Talip Öztürk ile Kulübümüz Asli Üyeleri Faruk Tınaz ve  Armağan Turhan ile futbol camiasının yakından tanıdığı Fuat Buruk, Ali Cansun ve Fazlı Ulusal, Basın Takımı’nda milli futbolcu Hakan Ünsal ile bir çok takımımızda top koşturmuş olan Ömer Hacısalihoğlu da takımlarındaki yerlerini aldılar.

Dostluk, saygı ve sevgi arasında başlayan karşılaşmanın ilk yarısının sonlarında final stresinin verdiği heyecan izleyenlere tavan yaptırdı. Karşılaşmanın ilk yarısı Basın Takımı‘nın 6-4üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci yarının başlamasıyla birlikte yorulmalar ve bolca oyuncu değişiklikleri iki takım adına da gerçekleşti. Sahanın yıldızı Galatasaray’ın ve Milli takımın değişmez oyuncusu Hakan Ünsal’dı. Kaptan oynadı, oynattı ve takımını şampiyonluğa taşıyan goller attı. Sonunda da karşılaşmayı uzmanı olduğu defansda tamamladı. Oyunun bitmesine iki dakika kala oyundan alınırken taraflı tarafsız herkesin haklı alkışını topladı. 15-7 sonuçlanan oyunun sonlarına doğru şampiyon takımdaki oyuncu değişikliklerinde tüm oyuncular alkışlarla sahayı terk ettiler. Karşılaşma sonunda Basın takımı ve taraftarlarının sevinci görülmeye değerdi.

Karşılaşma sonucunda sembolik olarak verilen kupayı Basın Takımı‘nın kaptanı Hakan Ünsal, Kulübümüz Genel Sekreteri Sadettin Atığ’ın elinden aldı.

Şampiyon takımın kaptanı Hakan Ünsal ise ”Turnuvaya çağrıldığımda çok şaşırmış ve bir o kadar da mutlu olmuştum. Hürriyet Gazetesi’nde mesai arkadaşı olduğum İsmail Er’le seve seve takımın parçası oldum. Timuçin Eriç ve Barış Düşmez kardeşlerime teşekkür ediyorum. Ben yok, biz vardık. Birlikte başardık. Yarışçılık camiası yabancı olmadığım bir camia. Herkese selamlar ve sevgiler…” dedi 

Ödül töreninde ayrıca turnuva da attığı 20 golle gol kralı olan Komiserler Kurulu oyuncusu Yüksel Maviş’e de ödülünü  Kulübümüz Genel Sekreteri Sadettin Atığ verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here