58 olan Üniversite sayısı 61’e tamamlanacak

TMOK FAİR PLAY KERVANI YENİDEN YOLLARDA

Kervan’ın 2019 ikinci dönem programında Dokuz Eylül Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Uşak Üniversitesi bulunuyor.

TMOK Üniversiteler Fair Play Kervanı, yeniden yollarda. 2014 yılında başlayan proje kapsamında Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversiteleri dolaşarak Spor Bilimleri Fakülteleri ve BESYO’larda okuyan öğrencilere Fair Play ruhunu aşılayan Kervan, bugüne kadar biri yurt dışı (Bakü Üniversitesi) olmak üzere 58 üniversiteyi dolaştı.

2014 yılında Trakya Üniversitesi’nde başlayan proje kapsamında Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Hatay’a şehir şehir dolaşılarak paneller düzenlendi. Erdoğan Arıpınar başkanlığındaki ekip, gittiği üniversitelerde bugüne kadar 100 bine yakın öğrenciye birebir temas ederek, Fair Play ruhunu yaymaya çalıştı. TMOK Üniversiteler Fair Play Kervanı heyeti, son olarak Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’ni ziyaret ederek 2019’un ilk yarı programını tamamlamıştı.

İKİNCİ YARI MARATONU BAŞLIYOR

TMOK Üniversiteler Fair Play Kervanı 2019 yılı ikinci yarı programında üç üniversite bulunuyor. Bu kapsamda ilk Fair Play Panelini 17 Aralık Salı günü saat 10:00’da İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde düzenyelecek olan Kervan, oradan ikinci durağı Uşak Üniversitesi’ne geçecek. 18 Aralık’ta burada düzenlenecek panelin sonunda, 2018 yılı Toplumsal Fair Play Ödülünü kazanan Eşe Eğerci’nin plaketi takdim edilecek.

Kervan’ın 2019 yılındaki son durağı Afyon Kocatepe Üniversitesi olacak. 19 Aralık’ta burada düzenlenecek panel ile projede tamamlanan Üniversite sayısı 61’e ulaşmış olacak.

Ardından İstabul’a dönecek olan Kervan, önümüzdeki dönemin programı için çalışmalara başlayacak..

KİMLER VAR?

TMOK Üniversiteler Fair Play Kervan’ı, ziyaret ettiği kentlerde Vali, Belediye Başkanı ve Üniversite’nin rektörünü ziyaret ederek, onlara kente geliş amacını anlatıp, Fair Play anı şilti ve madalyası takdim ediyor.

Nobel İlaç, ÜNSPED Gümrük Müşavirliği ve Hacıbekir Şekercisi sponsorluğunda yoluna devam eden Erdoğan Arıpınar başkanlığındaki TMOK Üniversiteler Fair Play Kervanı Ege Bölgesi heyetinde, Teoman Güray, Remzi Yılmaz, Semra Demirer, ünlü maratoncu İsmail Akçay ve Avni Erboy yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here