TMOK Fair Play Komisyonu, 2019 yılı Türkiye Fair Play Ödülü adaylarının tasnifine başladı.

Komisyonun sekreteryasına Türkiye’nin dört bir yanından gönderilen adaylar, Fair Play Komisyonu yönetiminin belirlediği 4 kişilik ön jüri tarafından incelenerek, Fair Play ödül kriterlerine uyup uymadığına, uygun görüldüğü takdirde ise hangi kategoride aday olacağına karar veriliyor.

Fair Play Komisyonu Raportörü Remzi Yılmaz, Komisyon üyeleri Hasan Sarıçiçek, Doç. Dr. Sevim Güllü ve Bülent Tuncay’dan oluşan ön jüri ilk çalışmasını yaptı. TMOK’a bugüne kadar ulaşan adaylar kategorilere ayrılarak, dosyaları tamamlandı.

28 ŞUBAT’TA SONA ERİYOR

TMOK Fair Play Ödüllerine aday gösterme süresi 28 Şubat’ta sona eriyor. http://www.olimpiyatkomitesi.org.tr/upload/Fair_Play/2019_FairPlay_Aday_Formu.pdf adresinden indirilecek aday formununu bu tarihe kadar doldurulup belirtilen adrese gönderilmesi halinde 2019 yılı aday değerlendirmesine dahil edilecek. Mart ayı içinde belirlenecek tarihte toplanacak TMOK Fair Play Büyük jürisi, 2019 yılı ödüllerine hak kazananları belirleyecek. Tören ise TMOK Yönetim Kurulu’nun onaylayacağı bir tarihte düzenlenecek büyük törenle kazananlara takdim edilecek.

——

FAIR PLAY ÖDÜLLERİNE 

ADAY GÖSTERME KILAVUZU 

Türkiye Fair Play Ödülleri, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından her yıl verilir. Buna ilişkin her türlü araştırma, çalışma, organizasyon Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu tarafından yürütülür.

ADAYLIK GEREKÇELERİ

Fair Play ödülünde; centilmenlik, özveri içeren yaşanmış olaylar ön planda yer alır. Ödüller, ‘Sportif Davranış’, ‘Kariyer’ ve ‘Tanıtım’ olmak üzere üç dalda dağıtılır.

ADAY GÖSTERİLİRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

-Sportif davranış dalında; yaşanmış bir olayın hareketin olması, bunu belgeleriyle sunulması gerekir.

-Kariyer dalında; kişi ya da kuruluşun yaşam boyu Fair Play ilkelerini özümsemiş yapısı, topluma, ülke sporuna katkısı ve herhangi bir dalda başarılarıyla örnek alınacak bir kimliğe sahip olması önemlidir.

-Tanıtım dalında; Fair Play’i, centilmenliği, özveriyi topluma iletme, yayma konusunda yapılan örnek çalışmalar dikkate alınır.

KİMLER NASIL ADAY GÖSTERİLEBİLİR?

Türkiye Fair Play Ödülleri kişilere, takımlara ve kurumlara verilebilir.
Fair Play ödülüne aday gösterileceklerle ilgili olayın 2019 yılı içinde gerçekleşmesi veya geçmişten günümüze büyük bir birikimin noktalanma dönemi olması gereklidir.
Ödüle aday gösterilecek kişi, spor ekibi ve kuruluşa ilişkin belgeler adaylık formuna mutlaka eklenmelidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here