Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) 2022 yılı Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı, 25 Mart 2023 tarihinde Olimpiyatevi’nde düzenlendi.

Divan Başkanlığını Murat Kaya’nın ve Başkan Yardımcılığını Rüveyde Suzan Kum’un ve Katipliğini Sevim Güllü ile Sinan Mısırlı’nın yaptığı Mali Genel Kurul, şehitlerimiz, deprem ve sel felaketlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Ardından Türk sporuna ve Olimpik Harekete katkıları olan vefat etmiş TMOK Üyeleri anıldı.
“OLİMPİYATEVİ DÜŞÜK KARBON AYAK İZİ BIRAKAN BİR MERKEZ”

TMOK Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener açılış konuşmasına deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımız ve aileleri için duyulan üzüntü ve TMOK tarafından yapılan insani yardım malzemesi bağışlarıyla ilgili bilgi vererek başlarken, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ve Avrupa Olimpiyat Komiteleri’nin (EOC) proje bazlı desteklerinin de yakın zamanda ulaşacağını belirtti.
Olimpiyatevi’ndeki dış cephe yenilemesi ve çevre düzenlemesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına teşekkür eden Prof. Dr. Uğur Erdener, güneş enerjisi panellerinin kurulumu ve enerji ihtiyacının bu yol ile sağlanması sayesinde Olimpiyatevi’nin düşük karbon ayak izi bırakan bir merkez haline geldiğini söyledi.
“2023’ÜN TMOK İÇİN AYRI BİR ÖNEME SAHİP”
Günümüzde sporunun önemli konuları arasında yer alan cinsiyet eşitliğine TMOK’un büyük özen gösterdiğini belirterek Sporcu Komisyonu’nda yüzde 50, Yönetim Kurulu’nda yüzde 35 kadın temsilci oranlarının yakalandığını ifade eden Prof. Dr. Uğur Erdener, Olimpik Oyunlar yolunda milli sporcularımıza, ayrıca spor kültürü aşılayabilmek adına çocuk ve gençlerimize TMOK’un sunduğu destek ve hizmetlerin son yıllardaki büyük artışla devam ettiğini, bu hizmetlerin TMOK’un paydaşları ve destekçilerinin değerli katkıları ile mümkün olduğunu söyledi ve kendilerine teşekkür etti. Prof. Dr. Uğur Erdener, Cumhuriyetimizin 100. yılı olması ve EOC Genel Kurulu’nun İstanbul’da yapılacak olması dolayısıyla 2023’ün TMOK için ayrı bir öneme sahip olduğunu belirterek konuşmasını tamamladı ve sözü TMOK Genel Sekreteri Neşe Gündoğan’a bıraktı.
GÜNDOĞAN: “BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ”

Konuşmasına TMOK’un odak noktaları olan sporcular ve çocuk ve gençlere yönelik 2022’deki faaliyetleri, Paris 2024 ve Milano 2026 yolunda milli sporcular, antrenörler ve teknik ekipler için sağladığı finansal destekleri, sportif kariyerlerini destekleyecek eğitim, seminer ve performans testleri için yürüttüğü destek programlarını anlatarak başlayan Neşe Gündoğan, ardından kurumun çocukların spor kültürü edinmeleri ve sporu yaşamlarının ayrılmaz bir parçası kılmaları, kız çocuklarının spor yolu ile öz güven ve benlik saygılarını artırarak eğitimlerine devam etmeleri, akranlarına örnek olmaları, özetle spor yoluyla güçlenmeleri için uyguladığı projeler hakkında bilgi verdi. TMOK’un Türk sporuna en iyi şekilde hizmet vermek için Gençlik ve Spor Bakanlığı, Olimpik Spor Federasyonları, üniversiteler, spor kulüpleri, destekçileri ve gönüllüleri dahil olmak üzere tüm paydaşlarıyla iş birliği içinde azimle çalışmalarını sürdüreceğini belirten Neşe Gündoğan “Birlikte Güçlüyüz” diyerek sözlerini bitirdi.
YÖNETİM VE DENETLEME KURULU İBRA EDİLDİ
TMOK’un 2022 faaliyetleri ile ilgili yapılan video sunumunun ardından okunan kesin hesap ve mali durum ile Denetleme Kurulu raporları sonrasında TMOK Yönetim ve Denetim Kurulları oy birliği ile ibra edildi.

Üyelerin 2023 tahmini bütçesini onaylaması ile Olağan Mali Genel Kurul sona erdi.

Önceki İçerikAziz Yıldırım, 3 Temmuz için açtığı tazminat davasını kazandı. Cezaevinde yattığı 364 gün için 108 bin TL alacak
Sonraki İçerikKoca bir soru işareti… Bülent Tuncay, Ermenistan- Türkiye maçını yazdı…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz