Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) Yönetim Kurulu, Üyeleri ve çalışanları, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı dolayısıyla 25 Aralık Pazartesi günü Cumhuriyetimizin Kurucusu, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’de huzuruna çıktılar.

TMOK heyeti Atatürk’ün mozolesine kırmızı ve beyaz karanfillerden oluşan çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulundu. Ardından TMOK Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, Misak-ı Milli Kulesi’nde Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önderimiz Atatürk,

En büyük eserinizin yüzüncü yıldönümünü gururla kutlarken, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu, Üyeleri ve çalışma arkadaşlarımızla birlikte manevî huzurunuzda saygı ile eğiliyoruz.

Kurtuluş Savaşı sonrasının zor şartlarında dahi Türkiye Cumhuriyeti’nin 1924 Paris Olimpiyat Oyunları’nda temsilini mümkün kılmış olmanız, şiarımız olmuştur. Olimpiyat Oyunları vasıtasıyla güzel ülkemiz Türkiye’yi uluslararası alanda dostluk, mükemmellik ve saygı gibi değerlerle tanınan, başarılı bir spor ülkesi olarak konumlandırma emelimiz, bugün hepimizin yüreğinde ve aklında canlı biçimde yaşıyor ve daima yaşayacak.

Ruhunuz şad olsun.”

Prof.Dr.Uğur Erdener
Başkan
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK)
25.12.2023

Önceki İçerikTürkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni başkanı Vahap Munyar oldu
Sonraki İçerikSergen Yalçın: Beşiktaş’tan bana gelen bir teklif yok

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz