Yelken konusunda hocaların hocası olarak anılan ve yelkenli ile dünya turu yapmış olan 2. Türk unvanını taşıyan duayen denizci Cumhur Gökova’nın iki oğlu Tolga ve Atilla Gökova, Yelkenliyle Türkiye Turu Rekor denemesi için kolları sıvadı.

Hopa’dan İskenderun’a, 38 feet uzunluğundaki yelkenli yarış tekneleri ile, motor gücü kullanmadan yelken açan Atilla ve Tolga Gökova 13 gün, 15 saat, 2 dakika ve 58 saniyelik bir zamanlama ile Türkiye rekorunun yeni sahibi oldu.

Sürdürülebilir ve temiz enerji ile seyahat ederek sıfır atık konusuna, deniz temizliğinin önemine ve iklim krizine dikkat çekme hedefiyle rekor denemesini başlatan Gökova kardeşlere bu yolculuklarında Opel Mokka-e eşlik etti. Rekor denemesi sırasında kendi enerjilerini üreterek yaşamın sürdürülebilirliğini vurgulamak isteyen kardeşler, kara yolculuğunu yeni elektrikli Opel Mokka ile yaparak seyahatlerini sadece sürdürülebilir enerji kaynakları ile tamamlamış oldular. Diğer bir taraftan ise kırdıkları Türkiye rekoru ile yeni rekoru da belirlemiş oldular.  

a

Önceki İçerikSüleyman Orakçıoğlu: Mourinho kıyafetini bizden alıyordu… Metaverse’de mağaza açan ilk Türk firması olacağız
Sonraki İçerikBeşiktaş Başkanı Çebi’den Fenerbahçe’nin 1959 öncesi şampiyonlukları ile ilgili talebine şartlı destek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz