Trabzonspor’da Cüneyt Çakır’a büyük öfke

Lige son yılların en iyi başlangıcını yapan Trabzonspor’da, mutlak galibiyet parolasıyla çıkılan Galatasaray maçında alınan yenilginin faturası hakem Cüneyt Çakır’a çıkarıldı. Yerel basın, Çakır’ı hedef alan haberlerle çıkarken, ünlü hakeme gözlik bile takıldı!

İlkhaber Gazetesi, “Hakem kararıyla yenildik. Buz gibi penaltı. Çakır çarptı”, Karadeniz Gazetesi, “Trabzon’a kör kurşun’, Günebakış Gazetesi, ‘Trabzon’a çakır engeli. Nedir senden çektiğimiz. Kaza kurşunu’ başlıklarıyla maçı okuyucularına duyurdu.

Kuzey Ekspres Gazetesi, ‘Ne şans vardı ne de hakem. Aslan Çakırkeyif” manşetinin spotlarında, “Trabzonspor kazanmayı daha çok istedi, daha çok çalıştı. Ama direkler ve Cüneyt Çakır istemedi. Gözüne girsin o kol! Maçın 60’ncı dakikasında top Denayer’in net şekilde açık olan kolundan döndü. Taraflı tarafsız herkes ‘penaltı’ dedi, sadece pozisyona hakim yerde olmasına rağmen Cüneyt Çakır, devam kararı verdi. O dakikaya kadar oyunun hakimi olan Trabzonspor’un direnci kırıldı” ifadelerini kullandı.

Son Nokta Gazetesi, sürmanşetinden Cüneyt Çakır’a fotomontajla gözlük takılmış bir fotoğrafını yayınladı. Gazete ayrıca, “Bu penaltıyı vermeyen hakeme gözlük gerek. Cüneyt Hoca, kaç numara istersin. Fırtına’yı Çakır yaktı. Bariz penaltımızı vermedi, ipimizi çekti’ başlıklarını kullandı. Taka Gazetesi ise, ‘Çakır çaldı götürdü. Taraftar tribünden, izleyici televizyondan gördü. Cüneyt Çakır 2 metreden penaltıyı göremedi” ifadelerini kullandı. Taka Gazetesi, ayrıca Trabzonspor yönetimine de çağrıda bulunarak, “Bu adamın yakasına yapışın. Net penaltıyı vermedi, takdir haklarını Galatasaray’dan yana kullandı” dedi.

YÖNETİM DE TEPKİLİ
Trabzonspor’da yönetim kanadı da Çakır’a tepkiliydi. Başkan Yardımcısı Abdi Serdar Üstünsalih, Denayer’in eline çarpan topun kesinlikle penaltı olduğunu belirterek, “Bu penaltı değilse başka nasıl penaltı olacak? Cüneyt Çakır’ın kişiliğini seviyorum ama ortaya koyduğu performansı beğenmedim. Kararlarında tutarlılık yok. Dünya Kupası’ndaki performansı yoktu. Golün öncesindeki harekette faul yoktu. Dolayısıyla bir takımın kaderiyle de oynamış oldu” dedi.

Trabzonspor Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Yakup Aslan ise, Twitter hesabından paylaştığı mesajlarla Cüneyt Çakır’a tepki gösterdi. Aslan, mesajlarında, “Büyük unvanlı CÇ’nin düşük kaliteli yönetimi Trabzonspor’un hakkını gasp etti. Yazık, çok yazık. Ey CÇ, kol ve eli yana açarak topu kesmek penaltı değilse nedir? Bakalım bundan sonra hangi hentbole penaltı çalacakson’ ifadelerini kullandı.

Önceki İçerikRıdvan, Fenerbahçeli futbolcuyu kendisine benzetti: Bildiğin yavru Rıdvan!
Sonraki İçerikSporcu veliaht prens, 33 yaşında kalp krizinden öldü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz