TRABZONSPOR KAPANABİLİR!

Olaylı maçta yaşananları, kentte görev yapan ve Trabzonspor’u takip eden gazetecilere sorduk, çarpıcı yanıtlar aldık… Ortak kanı yaşananların tasvip edilebilir bir yanı yok ve bordo-mavili camianın geçmişte hataları var…

2011 Milat oldu / Celal Kadıoğlu – İlk Haber Gazetesi

2010-2011 olumsuz anlamda bir milat oldu. Trabzonspor burada adaleti sağlaması gerekenler tarafından hakkı tecil edilmeyince, buna sığınarak ‘kendi adaletimizi ararız’ kisvesiyle harekete başladılar. 87. dakika olmuş ve bu dakikadan sonra oraya atlamanın takımına hiçbir faydası yok. Kendini bilmez bir iki taraftarın yaptığını bütün kulübe mal edemeyiz. Emniyet mensupları olayları izlemekle yetindiler. Kesinlikle Vali ve Emniyet Müdürü bu olayların buraya gelmesinde en büyük etken. Bülent Yıldırım’ın da etkisi var, bugüne kadar yönettiği maçları taraftarlar dün gibi hafızalarında saklıyor. Verilmesi gereken penaltıda da 6. hakem suçlandı ve en yakın mesafede onu gördüğü için hakemi darp etti. Kesinlikle tasvip edilecek bir konu değil. Bunu yapanı savunamazsın.

Salih hataydı / Gökmen Özağcı – Karadeniz Gazetesi

Maça bakıldığı zaman taraftarın Nani’yi alkışlaması büyük bir olaydı. Biz dedik ki bu düşmanlık sona erecek. Son dakikada hiç kimsenin tasvip etmeyeceği olayın yaşanması hepimizi üzdü. Trabzonspor’un sağduyulu taraftarları böyle taraftarları içinden ayıklamalı. Ben umutluydum Nani ve Mehmet Topal’ın alkışlanmasından sonra ama yaşananlar ortada. Artık Fenerbahçe ile yaşanan düşmanlık bir kenara koyulmalı. Bu sağlanmadığı sürece önümüzdeki sezonlarda da buna benzer olaylar yaşanacak. Bence Salih Dursun olayını Trabzonspor taraftarı abarttı. Tişört basılması ve caddeye adının verilmesi bunu da tetikledi. Bu şekilde kahramanlaştırılması bence yanlıştı. Hak arayışı bu şekilde olmaması lazım.

16-04/25/26krr20salih.jpg

Gelecek karanlık / Adnan Sungur – Spor Yorum

Derbideki olayları biraz provakatif olarak görüyorum. 2010-2011’de etkili oldu diye düşünüyorum. Haksızlığa karşı duygusal patlamalar oluyor. Yönetime karşı bir takım gruplar var ve derbide bunların provakasyonu var gibi görünüyor. Sahada işler kötü gidiyor. Kulübün ekonomik tablosu iflas noktasında. Bence Trabzonspor’un bonservisi 1 milyon euronun üzerindeki bütün oyuncularla yolu ayırması gerekiyor. Hatta Trabzonspor bu şekilde devam ederse gelecekte kapanabilir. Tüm gayrımenkulleri ipotekli, tüm gelirleri de temlikli federasyondan. Gelen 1 lira para yok. Akyazı stat projesi isim hakkı ipotek altında. 100 milyon euro civarında banka borcu var. Gelecek yine karanlık. Büyük bir devrim yapmadıktan sonra Trabzonspor’un önünü görme şansı hiç yok. Camiada bir parçalanmışlık var. Muharrem Usta da bunu çözebilmiş değil. (karar)

Önceki İçerikSaldırgan O.M.: Hakem Bayarslan’ı tanımam. O, Cüneyt Çakır, Orman ve Yıldırım’ın acısını çekti!
Sonraki İçerikTürk futbolu nereye gidiyor? 10 soruda futbol terörü ve çözüm seçenekleri…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz