Yakup Aslan: Yardım etmeye çalışıyorduk

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Yakup Aslan, PFDK’nın verdiği cezaların ardından açıklamalarda bulundu, “Ödül beklerken ceza aldık” dedi…
Kendisinin ve başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun verdiği demeçler yüzünden Trabzonspor’un infaz edildiğini öne süren Aslan şunları şöyledi:

“Ben ceza değil ödül bekliyordum çok da güzel ödüllendirdiler! Dünyanın neresinde İlk 10 maçın 8-9’unda bir takımın sürekli aleyhine hakem hataları yapıldığı görülmüş. Tahkim Kurulu’na bu cezalardan ötürü itiraz başvurusu yapacağız. Yapılan bu hatalar düzeltilir diye ümit ediyoruz. Bizim taraftarımız tahrik ediliyor. O gün çılgına dönmüşlerdi. Ben taraftarlarla konuşmaya gittiğimde bana bile küfür ettiler. Bu yaşananlar İstanbul’da olmuş olsaydı stat yıkılırdı. Galatasaray’ın Kadıköy’de şampiyonluk kupasını aldığı zamanı hatırlayın. O gün sokaklarda panzerler vardı. Ortalık yandı. O zaman bile bu cezalar çıkmadı. Biz ne yapmışız?”

İBRAHİM USTA GİBİ BİRİNE CEZA VERDİLER
“Hakemlere zarar gelmesin diye orada bulunmak zorundaydık. Kimseye bir şey olmasın diye mücadele ettik. Benim ve başkanımızın verdiği demeçler yüzünden Trabzonspor infaz ediliyor. Biz bir eylem yaptık. Eylem demek savaş demek değildir. Hakemi sağ salim çıkarmak için uğraştık. Biz de gecenin bir vaktine kadar orada beklemek istemiyorduk. Hadi bizi geçtim, İbrahim Usta gibi bir insana bile ceza verdiler.”

ENİNDE SONUNDA HAK YERİNİ BULACAKTIR
“Eninde sonunda hak yerini bulacaktır. Hakem hatalarını bu kadar pervasızca yapanlar umarım hak ettiklerini bulurlar. O gün biz de hakemlerin orada beklemelerine üzüldük. Biz 8 yönetici oradaydık. Biz normal vatandaşız. Yüzlerce emniyet görevlisi vardı. Bizim üzerimizde silah mı vardı bıçak mı? Biz onlara yardımcı olmak için oradaydık. Yoksa bizi kenara almazlar mıydı? Orada olmamız gerekiyordu.”

BİZ FUTBOL TERÖRİSTİ DEĞİLİZ
“Biraz hakkaniyetli, insaflı olmak lazım. Bu kişiler koskoca camiayı karşılarına alabilecek gücü nereden buluyor, bu talimatları nereden alıyorlar bilmiyorum. Biz futbol teröristi değiliz tam aksine futbolu güzelleştirmeye çalışıyoruz.”

Önceki İçerikTFF Başkanvekili Usta, tarihi ceza için faturayı sürpriz bir isme kesti…
Sonraki İçerikHacıosmanoğlu: Hiçbir yöneticimiz fiziki ya da sözlü tacizde bulunmamıştır. Raporlarda…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz