Trabzonspor’a tarihi ceza

– Trabzonspor’a 2 maç kendi sahasında seyircisiz oynama cezası
– Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’na 280 gün hak mahrumiyeti ve 150 bin TL para cezası
– TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkanvekili İbrahim Usta’ya da 1 yıl 6 ay hak mahrumiyeti cezası verildi!

PFDK, olaylı Trabzonspor-Gaziantepspor maçının ardından yaşananlar nedeniyle bordo mavili kulübe ağır cezalar verdi.
Trabzonspor’a verilen cezalar toplandığında ortaya tarihi bir sonuç çıktı. Bordo mavililere toplamda 9 yıl 26 günlük hak mahrumiyeti cezası verildi. Maddi cezaların toplamı ise 2 milyon 45 bin TL’yi buldu.

TFF YÖNETİCİSİNE DE CEZA!
Ayrıca PFDK, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkanvekili İbrahim Usta’ya da 1 yıl 6 ay hak mahrumiyeti cezası verdi. PFDK’nın açıklamasında cezanın gerekçesi “hakem soyunma odası koridorlarındaki sportmenliğe aykırı hareketi ve hakaretleri nedeniyle” olarak belirtildi.

TRABZONSPOR’UN CEZALARI…
PFDK’dan yapılan açıklamaya göre bordo mavililere verilen cezalar şöyle…

“28.10.2015 tarihinde oynanan TRABZONSPOR A.Ş. – GAZİANTEPSPOR Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasında, taraftarlarının ve mensuplarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 2 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş.’nin, özel güvenlik görevlisinin görevini yerine getirmemesi suretiyle talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 30.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş.’nin, akredite alanlarda akredite edilmeyen kişilerin yer alması suretiyle talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 30.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş. Kulübü Başkanı İBRAHİM ETHEM HACIOSMANOĞLU’nun, hakem soyunma odası koridorlarındaki sportmenliğe aykırı harekete iştiraki, sportmenliğe aykırı açıklamaları ve müsabaka hakemini tehdidi nedeniyle takdiren 280 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 150.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş. idarecisi YAKUP ASLAN’ın, hakem soyunma odası koridorlarındaki sportmenliğe aykırı hareketi ve sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle takdiren 410 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 230.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş. idarecisi KÖKSAL GÜNEY’in, hakem soyunma odası koridorlarındaki sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 YIL HAK MAHRUMİYETİ ve 200.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş. idarecisi ÖMER DEMİR’in, hakem soyunma odası koridorlarındaki sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 YIL HAK MAHRUMİYETİ ve 200.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş. İdarecisi ALİ KEMAL BAŞARAN’ın, hakem soyunma odası koridorlarındaki sportmenliğe aykırı hareketi ve akredite edilmediği alanda yer almasından dolayı talimatlara aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 YIL HAK MAHRUMİYETİ ve 230.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş. idarecisi ALİ UZUNAY’ın, hakem soyunma odası koridorlarındaki sportmenliğe aykırı hareketi, sportmenliğe aykırı açıklamaları ve akredite edilmediği alanda yer almasından dolayı talimatlara aykırı hareketi nedeniyle takdiren 410 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 260.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş. idarecisi ONUR İNCEHASAN’ın, hakem soyunma odası koridorlarındaki sportmenliğe aykırı hareketi ve akredite edilmediği alanda yer almasından dolayı talimatlara aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 YIL HAK MAHRUMİYETİ ve 230.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş. idarecisi SEYFETTİN TAYFUN KAHYAOĞLU’nun, hakem soyunma odası koridorlarındaki sportmenliğe aykırı hareketi ve akredite edilmediği alanda yer almasından dolayı talimatlara aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 YIL HAK MAHRUMİYETİ ve 230.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş. idarecisi MEHMET TERZİ’nin, hakem soyunma odası koridorlarındaki sportmenliğe aykırı hareketi ve akredite edilmediği alanda yer almasından dolayı talimatlara aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 YIL HAK MAHRUMİYETİ ve 230.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş. idarecisi SÜLEYMAN HURMA’nın, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 21 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 25.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir”

HACIOSMANOĞLU’NUN CEZASI: 9 AY 10 GÜN
PFDK’nın Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’na verdiği 280 günlük hak mahrumiyeti cezasının 9 ay 10 güne denk gelmesi dikkatlerden kaçmadı. Hatırlanacağı üzere Hacıosmanoğlu, karşılaşmanın ardından çok sert açıklamalar yapmış ve bu esnada “Ben 49 yaşına kadar adam gibi yaşadım, kadın gibi yaşamadım. Cenab-ı Allah 1 gün ömür verdiyse onu da adam gibi yaşayıp, adam gibi öleceğim.” demişti. Trabzonspor Başkanı daha sonra yanlış anlaşıldığını öne sürdüğü bu sözü nedeniyle kırdığı kadınlardan özür dilemişti.

Önceki İçerikŞahika Encümen, ölümden döndüğü anı anlattı: Şehitlerimiz için daldım. Yine dalacağım. O 100 metreye Türkiye’nin adı yazılacak!
Sonraki İçerikTFF Başkanvekili Usta, tarihi ceza için faturayı sürpriz bir isme kesti…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz