Spor basınının duayen ismi Fehmi Özgüler, sezonun ilk derbisini yorumladı:
Beşiktaş, deplasmanda Trabzonspor’u 3-1 yenerek lige üç puanla başladı. Beşiktaş, dış sahada oynamasına karşın, ortaya koyduğu futbolla galibiyeti fazlasiyle haketti. Beşiktaş, sahaya santrforsuz çıktığını söyleyebilirim. Larin var diyebilirsiniz. Bana göre Beşiktaş’ın aradığı dağıtıcı, süratli, çabuk ve golcü değil. Teknik direktör yardımcısı Murat Şahin bile Larin’e 72 dakika dayanabildi ve Umut ile yer değiştirdi. Kaleci Ersin’den de birkaç söz etmek istiyorum. Eğer Beşiktaş takımında oynuyorsanızböyle kötü gol yeme lüksünüz yok. Üç savunma oyuncusunun bulunduğu yerde senin ne işin var Ersin? Dilerim bu tür hataları ilerleyen maçlarla tekrarlamazsın.
Kendi evinde Beşiktaş’tan 3 gol yiyen Trabzonspor sınıfta kalırken, taraftarlarına umut vermedi. İster istemez geçtiğimiz yılın fırtına ekibi Trabzonspor’u gözlerim aradı durdu. Fenerbahçe’ye giden Sosa ve Novak, yurt dışında bulunan Sörloth ve sakatlığı süren Pereira’nın olmaması Trabzonspor için bence büyük kayıp. Geçtiğimiz yıl atılan gollerin büyük bölümünün sahipleri olan Novak ve Sörloth’un yerini Trabzonspor’da hangi oyuncuların dolduracağını ya da doldurabileceğini hep birlikte göreceğiz.
Sizin anlayacağınız Trabzonspor bana hiç umut vermedi. Teknik direktör Eddie Newton’un Trabzonspor’un başında kaç hafta kalacağını şimdiden merak etmeye başladım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here