Trabzonspor Altyapı Kordinatörü Sadi Tekelioğlu’ndan U19 takımına verilen puan silme cezasına sert tepki

Trabzonspor Altyapı Kordinatörü Sadi Tekelioğlu, U19 Elit Ligi’nde şampiyonluk mücadelesi veren Trabzonspor’un 3 puanının TFF tarafından silinmesi tepki gösterdi. Tecrübeli çalıştırıcı “A takımı sahada, U17’yi masada, U19’u filme yok ettiniz. Sırada 14,15, 16 var. Onlar içinde herhalde senaryo hazırlıyorsunuz” dedi.

U19 Elit Ligi’nde 3 puanı silinen Trabzonspor’da TFF’ye büyük tepki var. Okul takımlarına oyuncu göndermeleri sebebiyle oynamaları gereken Beşiktaş karşılaşmasını erteletmek isteyen Bordo-Mavililer, federasyona bu talebini iletti ancak sadece 1 maç ertelenme olacağını ve bu haklarını daha önce kullandıklarını öğrenince 20 Nisan’daki maça gitmedi ve 3 puan silme cezası aldı.

16-05/03/15300-5j2n5p1e.jpg

Karar’a konuşan Altyapı Koordinatör Sadi Tekelioğlu Tahkim Kurulu’na başvuracaklarını belirterek “Biz inanıyoruz ki Türkiye’de hukuk bitmemiştir. Yazışmaları yapanlar ve federasyondan bedava maaş alanlar profesyonel diye TFF’de görev yapanlar bunun bedelini ödemeliler. Lider bir takımın hele hele Trabzonspor gibi bir takımın maça çıkmama gibi bir anlayışı olabilir mi?” dedi.

16-05/03/trabzonspor-sadi-tekelioglu-ile-devam-karari-8006737_x_9132_o.jpg

Tekelioğlu şunları söyledi: “Biz Sakarya’da oynarken, aynı gün Beşiktaş ile oynanacak maçı teyit etmiyorlar, hiçbir şekilde bildirmeden hükmen mağlup ediyorlar. Lider bir takımın müsabakaya çıkmama gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Hem Sakarya hem İstanbul’da aynı yerde aynı saatte olmamız istendi. 17 Nisan 2016’daki maç tehir ediliyor da Trabzonspor maçı seyrediliyor da 20 Nisan’daki Beşiktaş maçı niye tehir edilmiyor? Sonra 24 Nisan’daki Fenerbahçe maçı tehir ediliyor!”

16-05/03/trabzonspora_ilginc_puan_silme_cezasieq.jpg

Trabzonspor üzerine oyun oynandığını belirten Tekelioğlu, “Önce Trabzonspor A Takımı’nı sahada, sonra Trabzonspor U17’yi masada, U19’u da filmle yok ettiniz. Sırada 14,15, 16 var. Onlar içinde herhalde senaryo hazırlıyorsunuz. Bırakın bu memleketin yakasını. Yazıktır günahtır. Başka herhangi bir işte Trabzon’a sarılıyorsunuz ama futbol müsakabası oldu mu yok etmeye çalışıyorsunuz. Ne yazık ki bütün bu senaryolara da Türk futbol kamuoyu sessiz kalıyor” diye konuştu. (karar)

Önceki İçerikEşe şiddet ünlü futbol yorumcusunu işinden etti…
Sonraki İçerikAt yarışının 2 bin yıl önce yazılmış kuralları ortaya çıktı! Kitabenin bulunduğu kent de…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz