Sadi Tekelioğlu: Şampiyonluğumuz çalındı

Trabzonspor Altyapı Koordinatörü Sadi Tekelioğlu, namağlup lider bitirdikleri U17 Elit Ligi’nde ilk sekiz takıma play-off oynatan TFF’ye tepki gösterdi. Statünün diğer takımlara göre belirlendiğini öne süren Tekelioğlu “Bir yazıyla kaderimiz değişti” dedi.

Türkiye U17 Elit Ligi’nde normal sezonu şampiyon bitiren Trabzonspor, sezonun bitmesine üç hafta kala TFF’den gelen “İlk sekiz takım play-off oynayacak, şampiyon orada belirlenecek” yönüdeki açıklamayla şok yaşamıştı. Bordo-Mavililer altyapı koordinatörü Sadi Tekelioğlu o dönem Karar’a yaptığı özel açıklamada uygulamaya tepki gösterirken Karadeniz temsilcisi play-off’larda ilk dörde giremedi. Finalde Altı- nordu’yu 4-2 yenen Fenerbahçe’yse şampiyon oldu.

ÜÇ HAFTA KALA BELLİ OLDU
Sadi Tekelioğlu yaptığı açıklamada TFF’nin sezon başı statüsünde play-off konusunda kesin ifadeler kullanmadığını belirterek “40 yılını futbola vermiş bir Sadi hoca durup dururken bu ligin yanlış olduğunu söylemez. TFF’nin elinde sezon başında böyle bir uygulama olduğuna dair bir yazı varsa ben bü- yük küçük demeden bütün futbol camiasından özür dileyeceğim. Tersini ispat edersem bu yazının bize ve kulüplere 16 Şubat 2016’da ligin bitmesine 3 hafta kala gönderildiğini ve uygulamanın Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray’dan kaynaklandığını ve bu işin başında da Cezmi Turan’ın olduğunu ispat edersek bizden kim özür dileyecek?” dedi.

Trabzonspor Altyapı Sorumlusu Sadi Tekelioğlu, okullararası gençler futbol yarı final müsabakalarını izlemek üzere geldiği Sinop'ta gazetecilere açıklamada bulundu. ( Kenan Türkseven - Anadolu Ajansı )

“TFF yönetim kurulunun bu olup bitenlerden haberi yoktur” diyen Tekelioğlu “Orada görevli profesyoneller TFF’yi zor durumda bırakmıştır. 19. hafta itibariyle bu karar alınmıştır. Dolayısıyla şampiyonluğumuz da çalınmıştır” ifadelerini kullandı.

PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM
Tecrübeli teknik adam “Playoff kararı sonrası psikolojik olarak bitmiştik zaten. 3 sene yenilmeyen takımdık ve bize bunu yaşattılar. Kime güveneceğiz, kime inanacağız diyor futbolcular. 17 yaşındaki bir çocuğun bu durumda yaşadıklarını düşünebiliyor musunuz? Allah’ınızdan korkun böyle bir statü olur mu? Yaşadıkları travmayı düşünün. Ben yönetime de söyleyeceğim kesinlikle öbür gruplarda da bunu protesto etmeliyiz. Bunun peşini bırakmayacağız mümkün değil” diye konuştu.

‘FENERBAHÇE ŞAMPIYONLUĞU YAŞAMAMALI’
Trabzonspor U17 Takımı Teknik Direktörü Akın Sağlam, birinci bitirdikleri bir ligde niye play-off oynadıklarını oyuncularına anlatamadığını belirterek şunları söyledi: “Gitmeyi düşünmüyorduk ancak yönetim gitmemiz konusunda ısrar etti ve play-offlar’a çıktık. İlk maçı kaybettiğimizde yüzde 80 finale çıkamayacağımız belli oluyor zaten. Trabzonspor olarak bize bir şans daha verilmeliydi. Bu çocukların bütün emeği 3 maçta heba olmamalıydı. Nasıl ki biz 22 maç namağlup kazanıp şampiyon olamıyorsak, Fenerbahçe de bu şampiyonluğu yaşamamalı. Bu kadar basit mi? Veya bunun adına başka bir şey denmesi lazım.” Sağlam ayrıca, “23 maç kazanıp 2 maç kaybederek şampiyonluktan olan bir takımın oyuncuları her şeyin farkında. Çocukların psikolojisi bozuldu ama onları tekrar ayağa kaldıracağız” ifadelerini kullandı. (hakan akar- karar)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here