Trabzonspor Basketbol Takımı’nın sponsoru Medicalpark Hastaneleri’nin Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta’nın, geçtiğimiz gün twitter hesabı üzerinden yazdığı mesaj Kulüp Asbaşkanı Ali Kemal Başaran’ın tepkisine neden oldu.

Muharrem Usta, sosyal medyadan “Üç yıldır yüz milyonlar harcanmasına rağmen sıradan, ruhsuz, umutsuz ve iç karartan bir tüneldeyiz. Nerdesin ey vicdan… Söyle nerdesin!” yazdı. Mesaja çok sinirlenen Ali Kemal Başaran, Muharrem Usta’yı arayarak “Sen Trabzonspor Başkan adayısın ve basketbol kulübünün sponsorusun. Bu eleştiri mesajların sana yakışmıyor” dedi.

Başaran, telefonda sert bir şekilde “Başkan hakkında doğru konuş, ne biçim konuşuyorsun. Neler söylediğini biliyoruz” deyince Muharrem Usta da aynı sertlikte cevap verdi. Asbaşkan Ali Kemal Başaran, Muharrem Usta’nın sert sözlerine “Sponsorluğunu da alırım. Senin getirdiğin başkanı da görevden alırım (Basketbol Kulübü Başkanı Abiş Hopikoğlu)” şeklinde cevap vererek telefonu kapattı.

Bu tatsız olay tribüne de sıçradı. Bursaspor ile oynanan ilk hafta maçında Ali Kemal Başaran ile Muharrem Usta protokol tribününde karşılaştı. Tribünde Trabzon Valisi’nin de yer aldığı sırada Usta ile Başaran kapıştı. Muharrem Usta’ya oldukça tepkili olan Ali Kemal Başaran, yanına giderek “Telefonda bana söylediklerini yüzüme söyle. Bana o sözleri kimsin de söylüyorsun” dedi. Muharrem Usta’nın cevap vermemesi ve araya girenlerin yardımı ile olay çok fazla büyümeden yatıştırıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ali Kemal Başaran, şunları söyledi:

“Telefon açtım ama niye açtım. Muharrem Usta Trabzonspor başkan adayıdır. Bu kulübün basketbol takımının da sponsorudur. Kendi internet sitesinde bir sürü şeyler yazıyor, yayınlıyor. En son da, ‘Üç yıldır yüz milyonlar harcanmasına rağmen sıradan, ruhsuz, umutsuz ve iç karartan bir tüneldeyiz. Nerdesin ey vicdan… Söyle nerdesin’ diye bir mesaj yayınladı. Aynı yerden defalarca kulübü, takımımızı eleştirdi. Yönetimi vicdansızlıkla itham ediyor. Yönetimi hedef alan, hedef gösteren bir sürü mesaj yayınlıyor. Şunları bu kulübe başkan adayı olmuş basketbol takımının sponsoru olan birinin yazması hoş değil. Telefon görüşmemizde bana reaksiyon gösterdi. Buna karşılık ben de dedim ki ‘Bak Usta sponsorluğunu iptal edeceğim. O başkanı da görevden alacağım.’ O bana reaksiyon gösterince ben de duygusal davrandım. Bana ‘S..tir git ulan’ dedi ve telefonu suratıma kapattı. Öyle bir insanın ağzına yakışmayacak şeyler söyledi. Bunları duydum çok üzüldüm. Arkasından maça gittik, onunla karşılaştım. ‘O söylediğin sözleri söyle’ dedim. ‘O son söylediğin sözlerin neydi? Tekrar söyle’ diye sordum. Bu kadar bir şey oldu aramızda. Devamında Vali beyin yanında yine yaklaştım, ‘O söylediğin sözlerin bin mislini sana iade ediyorum’ dedim.” (haber61)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here