Geçen sezonunu ortasında bir daha yorumculuk yapmayacağını açıklayarak NTV’den ayrılan Rıdvan Dilmen’in yeni adresi TRT Spor olmuştu. En son 2010 yılında NTVSpor’da kalmak için yılda 1.6 milyon dolar alan, 2012’de yıllık 2 milyon dolardan sözleşme yenilediği iddia edilen Dilmen’e, TRT Spor’un yılda 1 milyon dolar’ın TL karşılığını ödeyeceği iddia edildi. Fotospor verdiği haberde bu iddianın şu ana kadar doğrulanmadığı notunu düştü.

Rıdvan Dilmen’in alacağı ücretle ilgili bir iddia daha gündeme geldi.
Trabzonspor’un merhum başkanı Özkan Sümer’e yakınlığıyla bilinen gazeteci Hasan Al; Rıdvan Dilmen’in TRT SPOR’da yeniden yorumculuğa dönmesini ve bazı uygulamalardaki çifte standartları eleştirdi.

Al’ın paylaşını şöyle:
“Türkiye inanılmaz çelişkiler ve gariplikler ülkesi!
Tarım ve Köy İşleri Bakanı Bekir Pakdemirli, THK uçakları için 4 milyon dolar bakım parasını çok gördü…
TRT Rıdvan Dilmen’e bir yıllık yorum karşılığı 1 milyon doları reva gördü…”

ERSİN DÜZEN AYRILIYOR MU?

Daha önce TRT Spor’da görev yapan bir başka yorumcu Ersin Düzen’in 500 bin TL aldığı iddia edilmiş, ancak TRT bu ismin 27 bin 500 TL aldığını açıklamıştı.

Bu arada Dilmen’in TRT Spor’a geçmesinden sonra Düzen’in görevden alınacağı iddia edildi.
Dilmen geçen sezon Düzen’i, “Ersin Düzen, senin maaşını kim veriyor? Sen federasyonda çalışmıyor musun? Ne güzel dünya ya! Artık her şeyi söyleceğim, her şeyi. Susmayacağım! Hem hakemlere çakıp hem de 2 senedir TFF çalışanısın. Sen hayırdır ey Ersin Düzen! Bugün hakemi eleştirebilirsiniz. Ancak TFF’de çalışmayacaksın o zaman Ersin Düzen. Nihat Özdemir’in danışmanısın sen. Hem TFF’den maaş alacaksın, hem TFF Başkanına çakacaksın. Yok öyle şey” diye eleştirmişti.

Önceki İçerikDiyarbakır DSİSpor’un minik takımları bölge şampiyonu oldu
Sonraki İçerikGalatasaray Lisesi’nde önemli değişim. Fenerbahçeli müdür gitti, Galatasaraylı müdür geldi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz