TRT’nin yeni haber mecrası TRT Rusça bugün itibarıyla dijital platformlarda yayın hayatına başladı.

TRT kanalları ve dijital platformları ile uluslararası alanda yürüttüğü haberciliğe devam ediyor. Bu kapsamda, yayın hayatına başlayan TRT Rusça, çarpıcı röportajlar, bilgilendirici raporlar ve ilgi çeken videolar aracılığı ile Rusça yayınlarda etkili olmayı hedefliyor. Rusça farklı içerikler sunacak olan TRT Rusça, tecrübeli isimlerle birçok haberi barındıran etkili bir mecra olmayı amaçlıyor.

TRT Rusça, görüş çeşitliliğine önem verdiği gibi, Rusça konuşan toplumun da ifade platformu olacak. Bölgesel ve küresel iletişimde bilgilendirici ve dengeleyici bir unsur olarak kendisini konumlandırağını ifade ediyor.

TRT Rusça haber platformu; YouTube, Facebook, Twitter, Instagram ve Telegram gibi sosyal ağlarda özel içerikleri ile Rusça konuşulan coğrafyaya ulaşacak.

TRT Arabic, TRT World ve kısa bir süre önce yayına başlayan TRT Deutsch’dan sonra şimdi de TRT Rusça’nın yayın hayatına başlamasıyla birlikte TRT, dünya çapında etkin bir marka olma yolunda emin adımlar atmaya devam edeceğini belirterek yeni mecrası için şunları söyledi:

TRT Rusça, Rusça konuşulan ülkelerde doğru bilgi ve doğru habere erişim sunacak. Dezenformasyon ve manipülasyon ile mücadelede etkin bir rol üstlenecek. Kaliteli habercilik anlayışı ile anadili Rusça olan toplumlarda güvenilir bir haber ve bilgi kaynağı olarak kendisini pozisyonlandıracak.

Moskova başta olmak üzere, çok geniş bir coğrafyada, pek çok şehirde muhabirleri aracılığıyla bölgenin nabzını tutacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here