TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir, Aziz Yıldırım’ın akreditasyon sistemine müdahale etmek istemesi ile patlak veren kriz üzerine, durum değerlendirmesi yapmak için geçen hafta spor müdürleri ile bir araya geldi. Tongsir, bu toplantı ve süreçle ilgili olarak sosyal medyada paylaşımlarda bulundu:

“Milletin anlamadığı birşey var: Yahu kardeşim ben TSYD Başkanı olarak sadece kendi derneğimin üyelerinden sorumluyum. O arkadaşların hakkını sonuna kadar savunurum ve maçlara aslan gibi sokarım. Aziz Yıldırım’ın maça almadığı TSYD üyesi olmayan gazetecilerden bana ne? Ben bütün gazetecilerin başkanı değilim ki..Onların hakkını, mensubu oldukları gazetelerin müdürleri veya patronları savunacak.Nokta.”

“Tekrar ediyorum, Ben TSYD Başkanı olarak sadece kendi üyelerimizden sorumluyum. O arkadaşların hakkını sonuna kadar savunurum. Ceza falan tanımam. Maçlara aslan gibi sokarım”

“Aziz Yıldırım’ın maça almadığı TSYD üyesi olamayan gazetecilerin sorumlusu ben değilim. Onların hakkını kendi gazetelerinin müdürleri veya patronları savunacak”

“Aziz Yıldırım’ın ceza sistemini kabul etmem mümkün değil. Gazetecinin suçu varsa cezasını sadece kendi kuruluşu verir. Zaten bundan sonra da öyle olacak”

“Herkes eleştirebilir, herkes aleyhte haber veya yorum yapabilir. Ama yalan haber yapmaya, kişilere hakaret etmeye kimsenin hakkı yoktur.”

“TSYD’de bir devrim başlattık. Önce kendi içimizdeki yasakları kaldırdık, şimdi dışarıdaki yasaklara karşı mücadele ediyoruz. Bu derneğin üzerindeki ölü toprağı kalkacak ve TSYD Türkiye’nin en saygı ve en etkili basın kuruluşu olacak”

“Hıncal Uluç’u, ölen Defne Joy Foster için ( Su testisi su yolunda kırıldı) diye yazdığı günden beri okumuyorum. Biz Hınç almıyoruz, sevgiyle kucak açıyoruz!”

“Erman Toroğlu benim ve TSYD’nin aleyhine yazmış. Çok mutlu oldum. Demek ki doğru yoldayız:))))”

“Dün gazete ve televizyon spor müdürleri ve de köşe yazarları ile biraraya geldik, tartıştık. Mehmet Demirkol ve Altan Tanrıkulu gibi arkadaşlarımızın TSYD’ye üyelik başvurusu yapacaklarını öğrenmek beni çok mutlu etti. Büyüyoruz, geliyoruz…”

“Altına imzamı attığım TSYD’nin yeni sloganı:
SPOR YAZARIYSAN BOYUN EĞMEYECEKSİN..BOYUN EĞECEKSEN SPOR YAZARIYIM DEMEYECEKSİN”

(Oğuz Tongsir’in facebook sayfasından alınmıştır)

Önceki İçerikİtalya Spor Yazarları Derneği’nin Türk üyesi Dündar Keşaplı, TGC ve TSYD’yi yazdı!
Sonraki İçerikPereirai, Nani’yi ne diye uyardı? Ajax maçında oynayacak mı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz