Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay’ın babası Ertuğrul Akbay vefat etti. TGS ve TSYD, üyeleri Akbay için mesaj yayınladı:

“ACI KAYBIMIZ

Üyemiz Ertuğrul Akbay, bir süredir tedavi gördüğü hastanede sabaha karşı vefat etti.

80 yaşında hayata gözlerini yuman Ertuğrul Akbay için yarın sabah saat 10:00’da Halkalı’daki Sözcü Gazetesi binasında tören düzenlenecek.Törenin ardından Zincirlikuyu Camii’nde kılınacak öğle namazından sonra Zincirlikuyu Mezarlığında toprağa verilecek.

Akbay’a Allah’tan rahmet, ailesine, spor camiasına ve sevenlerine baş sağlığı dileriz.

TSYD”

Kimdir?

Halit Ertuğrul Akbay, 1938 yılında doğmuştur. Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu. Üniversite eğitimini de tamamladıktan sonra gazeteciliğe 1965 yılında Hürriyet spor servisinde başladı. Daha sonra Günaydın’da yurt dışı muhabiri olarak çalıştı.

Türk basınında “röportaj” deyince akla ilk gelen isimlerden biridir Ertuğrul Akbay. Hollywood starlarından, dünya liderlerine, Kongo‘daki Pigme’lerden, güzellik kraliçelerine kadar “atlatma” röportajlarda hep onun imzası vardır. Celal Bayar‘dan Süleyman Demirel‘e, Bülent Ecevit‘e, Necmettin Erbakan‘a ve Turgut Özal‘a kadar ‘çok özel’ röportajlar yaptı.

1985 yılında “Gölge Adam” adında gazete çıkarmaya başladı. 8 Kasım 1989 tarihinde Gırgır ve Fırt dergilerini satın aldı.

Ertuğrul Akbay’ın Sözcü Gazetesinin sahibi olan Burak Akbay adında bir oğlu vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here