İZMİR SPOR TARİHİ SEMPOZYUMU SONA ERDİ

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İzmir Şubesinin, İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliği ve Yaşar Üniversitesinin desteği ile düzenlediği “İzmir Spor Tarihi Sempozyumu” sona erdi.

Yaşar Üniversitesi’nde gerçekleştirilen sempozyuma İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili İdil Yiğitbaşı, Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, İZVAK Başkanı Ali Erten, Türk sporunun efsane isimleri Ogün Altıparmak, Fevzi Zemzem ve Semra Aksu’nun yanı sıra çok sayıda izleyici katıldı.

16 farklı üniversiteden 44 araştırmacının 35 bildiri ile katıldığı sempozyumda mahalli araştırmacılar da kürsü çalışmalarını sunma olanağı buldu.

Düzenleme kurulunda İzmir’in spor tarihine ilişkin çok sayıda araştırması ve basılı kitapları bulunan Yrd. Doç. Dr. Günver Güneş, TSYD İzmir Şube Başkanı Bahri Okumuş ve Eski Milli Atlet Ünal Uyguç’un bulunduğu sempozyumda sunulan bildiriler sempozyum düzenleme kurulu tarafından kitap haline getirilerek basılacak.

İlk kez düzenlenmesine rağmen ilginç ve değerli bildirilerin sunulduğu toplantıda Osmanlı Döneminde İzmir’de Spor, Mütareke ve İşgal Yıllarında İzmir’de Spor, Cumhuriyet döneminde İzmir’de Spor, Modern Sporlar ve İzmir, Eğitim Kurumları ve İzmir’de Spor, Azınlıklar ve İzmir’de Spor, İzmir’in Spor Alanları, İzmir’in Spor Kulüpleri ve İzmir’de spora hizmet edenler konu başlıklarında araştırmalar sunuldu.

TSYD, dans sporu branşı açtı. Eğitimleri Türkiye şampiyonu Taha Batu Coşar ile Aleksandra Shanko verecek

Önceki İçerikŞenol Güneş’in azarladığı muhabir açıklama yaptı: Beşiktaşlı gazeteciler resmen yanlı, çanak sorular sordu, hepsine gülümseyerek cevap verdi!
Sonraki İçerikTSYD, dans sporu branşı açtı. Eğitimleri Türkiye şampiyonu Taha Batu Coşar ile Aleksandra Shanko verecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz