Hürriyet gazetesi yazarı Kenan Başaran, sonuncusu 1999’da oynanan TSYD Kupası’nın geri dönmesi konusunda Ali Koç’un harekete geçeceğini yazdı:

“…Ali Koç, Hürriyet ziyaretinde TSYD Kupası’nın yeniden oynanmasına destek olacağını söyledi. Hatta Uğur Vardan, ‘Adı İslam Çupi Kupası da olabilir’ deyince Koç, ‘Olabilir ama ben TSYD Kupası’nı çok severdim. Her sezon öncesi heyecanla beklerdim’ dedi. Eğer futbolumuzda iklim değişecekse, TSYD Kupası’nın dönüşü bir başlangıç olabilir. Kimse fikstür sıkışıklığından söz etmesin. Hazırlık adına otel bahçelerinde oynayan kulüplerimiz pekâlâ TSYD Kupası için zaman bulabilir. Real, Bayern veya Manchester’lardan daha mı fazla maç oynuyorlar sanki…”

 

 

AZİZ YILDIRIM FENERBAHÇE’Yİ ÇEKMİŞTİ

1963-1999 yılları arasında aralıksız olarak yapılan ve sezon öncesi 3 Büyük takımı karşı karşıya getirdiği için büyük ilgi gören kupa, 2000 yılında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın kupadan çekilmesi ile sekreye uğramış ve bir daha yapılmamıştı. 36 kez oynanan kupası Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray eşit sayıda, 12’şer kez müzesine götürmüştü.

TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir de bu gelişmeyi sosyal medya hesabından paylaşırken umutlu olduğunu gizlemedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here