Türkiye Spor Yazarları Derneği’nde seçim süreci yaşanıyor. TSYD’nin birçok şubelerinde yönetim seçimleri gerçekleştirildi.

TSYD Ankara

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa Murat Tarhan tekrar seçildi. Şubenin Gençlik Parkı’ndaki merkezinde gerçekleşen seçime mevcut başkan Murat Tarhan tek aday olarak girdi.

Murat Tarhan ve listesi kullanılan 45 oyun tamamını alarak, başkanlığa bir kez daha getirildi. Genel kurulda, yönetim ve denetim kurulu da oybirliğiyle ibra edildi.

TSYD Ankara Şubesi’nin yeni yönetimi ve görev dağılımı şöyle:

Başkan: Murat Tarhan, Asbaşkan: Osman Diyadin, Asbaşkan: Orhan Kemal Erkılıç, Yönetim Kurulu sekreteri: Ali Said Kadıoğlu, Mali İşler Sorumlusu: Murat Gürgen, Yönetim Kurulu Üyesi: Erkan Tiryaki, Yönetim Kurulu Üyesi: Tamer İnan

TSYD İzmir

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İzmir Şubesinin olağan genel kurulunda, Ömer Ergin Karataş başkanlığa seçildi. Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’ndeki genel kurulun divan başkanlığını Ünal Tümin, divan üyeliklerini Can Beyazkartal ve Adil Özsüer yaptı. Seçimde Ergin Karataş başkanlığındaki tek liste yer aldı.Toplam 53 üyenin katıldığı kongrede başkanlığa seçilen Karataş’ın yönetim kurulu Ali Korkmaz, Ali Gözeten, Hamza Görkem Türkyılmaz, Abdullah Çelebi, Burak Hakerler ve Caner Tok’tan oluştu.

Başkanlık görevini Ergin Karataş’a devreden Bahri Okumuş, yaptığı konuşmada, kendisi için 12 yıllık bir dönemin sona erdiğini söyledi.

TSYD Bursa

TSYD Bursa Şubesinde gerçekleştirilen Genel kurulda Mehmet Ali Ekmekçi güven tazeledi. Kazanan TSYD oldu diyen Ekmekçi, “Bu döneme damgamızı vuracağız” dedi.

TSYD Bursa Şubesi Olağan Genel Kurulu, Kültürpark Salon Medya’da gerçekleştirildi. TSYD Bursa Şubesi mevcut başkanı Mehmet Ali Ekmekçi ve başkan adayı Ahmet Cemal Ekentok, gerçekleşen genel kurulda kıya sıya yarıştılar. Kongreye, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fethi Yıldız, Bursaspor Yönetim Kurulu Erkan Öncel, Bursa İnternet Gazetecileri Federasyonu Genel Başkanı Mesut Demir ile genel kurul üyeleri katıldı. Birinci oturumda gerçekleştirilen genel kurulun divan başkanlığını Mehmet Nuri Kolaylı, divan üyeliklerini ise T. Fikret Sönmez ile Mehmet Gerçeksi gerçekleştirdi.

Kongrede yaptığı konuşmasına üyelere teşekkür ederek başlayan TSYD Bursa Şubesi Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi, başkanlık süreci boyunca yaptığı ve yeniden seçilirse yapacağı projeleri anlatarak, “Her fırsatta dile getirdiğim konuyu yeniden hatırlatmak isterim. Türkiye Spor Yazarları Derneği, mesleğimizin en güçlü markalarından birisidir. Bu gücü ona sağlayan ise prestijidir. Güvenilir yapısıyla meslek örgütleri içerisinde saygınlığını daima yukarı bir ivmeyle çekmektedir. Hep beraber TSYD bayrağını daha da yukarı çıkarmak için mücadele ettik. Kurucu Başkanımız İhsan Sertbarut ve ardından gelen İlhan Öztat gibi sadece Bursa’ya değil Türkiye’ye kendilerini kabul ettirmiş iki ismin ardından bu şanlı görevi layığıyla yerine getirmek güç ve meşakkatliydi” dedi.

Göreve geldiğinde yapmak istediği projelerden bahseden TSYD Başkan adayı Cemal Ekentok, “Bizim görevimiz, üyelerimizin mutluluğu ve bu derneğin Bursa Şubesindeki aidiyet duygularının artmasıdır. Spor medyası zor günler geçiriyor. Salonlarda, medyadan arkadaşların bulunması için çalışmalar yapacağım. Kongrenin hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Gerçekleştirilen seçimde kullanılan 50 oyun 30’unu alan Mehmet Ali Ekmekçi güven tazeledi. Ahmet Cemal Ekentok ise 20 oy aldı.

TSYD Konya

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Konya Şubesi’nde yapılan Olağan Genel Kurul’da Murat Dönmez, Konya Şubesi Başkanlığı’na üçüncü kez seçildi.

Konya Büyükşehir Stadyumu Basın Toplantı Salonunda yapılan çok sayıda üyenin katılımıyla ve tek liste ile girilen seçimde Murat Dönmez oy birliğiyle yeniden başkanlığa seçildi.

Genel kurul, Divan Başkanlığına Sefa Özdemir, Divan katip üyeliklerine Mürsel Çetin ve Muhammet Gümüş’ün seçilmesiyle başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Faaliyet Raporu ve Denetleme Kurulu Raporları okundu ve oylandı.

Daha sonra TSYD Konya Şubesi Yönetimi’nin seçimi yapıldı.

Tek listeyle gidilen seçimde Murat Dönmez, oy birliğiyle Konya Şubesi Başkanlığı’na seçildi. Yönetim Kurulu’nda ise; Mürsel Çetin, Hüseyin Avni Uğur, Kemal Soylu, Hüseyin Turgut, Ferhat Türkoğlu ve Abdullah Leblebici yer aldı. Denetleme Kurulu’nda da Sabit Horasan, Dursun Seyis ve Sefa Özdemir görevlendirildi.

TSYD Antalya

Türkiye Spor Yazarları Derneği Antalya Şubesi 4. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Mehmet Şifa Çiçek, Antalya Şubesi Başkanlığı’na üçüncü kez seçildi.

Corendon Airlines Park Antalya Stadyumu’nda yer alan TSYD Antalya Şubesi’nde yapılan seçime tek listeyle gidilirken Mehmet Şifa Çiçek, oy birliğiyle yeniden başkanlığa seçildi.

Genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Divan Başkanlığı’na Mevlüt Yeni, katip üyeliklere ise Hasan Yavaşlar ve Ejder Benteşen seçildi. Daha sonra TSYD Antalya Şubesi Yönetimi’nin seçimine gidildi. Tek listeyle gidilen seçimde Mehmet Şifa Çiçek, oy birliğiyle Antalya Şubesi Başkanlığı’na seçildi. Yönetim Kurulu’nda ise; Erkan Erman, Koray Geçgel, Ersin Aydın, Ali Bayraklı, Erdoğan Öztürk ve Mehmet Akif Arıcı yer aldı. Denetleme Kurulu’nda da Haşmet Öyken, Emin Demir ve Ercan Yıldırım görevlendirildi.

TSYD Samsun

TSYD Samsun Şubesi 3. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti’nde gerçekleştirilen genel kurulda, tek liste ile seçime giren Murat Sandıkçı, TSYD Samsun Şube Başkanı oldu. Sandıkçı, 2018 yılında kurulan şubede iki dönemdir başkanlık görevini yürüten Avni Demir’den görevi devraldı. Derneği en iyi şekilde temsil edeceklerini söyleyen TSYD Samsun Şube Başkanı Sandıkçı, eski başkan Avni Demir’e teşekkür plaketi verdi. Kendisini göreve layık gören üyelere teşekkür eden Sandıkçı’nın listesinde ise, Selçuk Kaya, Noyan Alper Cabbar, Mustafa Ataseven, İsmail Akduman, Okan Aralan ve Ercan Dilaver yer aldı.

TSYD Adana

TSYD Adana Şubesi’nde başkan değişmedi. TSYD Adana Şubesi Nihat Geven Tesisleri’nde yapılan Olağan Genel Kurul’da yeni yönetim belirlendi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Genel Kurul’un divan başkanlığını TSYD Adana Şubesi eski başkanı Ahmet Kurtul Çakın yaparken, üyeliklerini Mehmet Adnan Ercan ve Murat Özkardeş yaptı.

Olağan genel kurul 31 üyenin katılımı ile gerçekleşti. Genel Kurula Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ve Çukurova Belediyesi Spor Müdürü Ergin Ulu da katıldı. Faaliyet ve Denetim Kurulları raporları okunup ibra edildi. Seçimlere tek liste halinde girildi ve Engin Kanber Başkanlığında oluşan Yönetim Kurulunda ise Ergun Kara, Doğan Gülbasar, Şehmus Baysal, Hakan Köker, Akif Özdemir, Murat Kibritoğlu. Denetleme Kurulu Bekir Karakoca, Uğur Başaran ve Murat Özkardeş’den oluştu.

TSYD Eskişehir

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Eskişehir Şubesinin 3. Olağan Genel Kurulu TÜFAD Şube binasında gerçekleşti. Yapılan genel kurulda Sadi Seda güven tazeledi. Yönetim kurulunda ise Erkan Midilli, Erhan Ünal, Ayhan Aydıner, Nazım Aydın, Deniz Açık ve Ahmet Deniz Canoruç yer aldı.

Türkiye Spor Yazarları Derneğinin üyelerinin katıldığı genel kurulun Divan Kurulu Başkanı EASKF Başkanı Sadri Atam olurken, Divan Kurulu üyelikleri TÜFAD Başkanı Ahmet Bingöl ile Eski TSYD Eskişehir Temsilcisi emektar gazeteci Suat Topateş’ten oluştu. Tek listede açık oylama ile yapılan seçimde mevcut Başkan Sadi Seda güven tazeledi ve yeniden başkan seçildi.

TSYD Kayseri

Türkiye spor Yazarları Derneği Kayseri Şubesi’nde yapılan Olağan Genel Kurulda mevcut başkan Oktay Ensari güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi.

TSYD Kayseri Şubesi’nde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul’un Divan Başkanlığı’nı Salih Balcı yaptı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından denetim ve faaliyet raporları okunarak oylandı. TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir’in mesajının okunmasının ardından yapılan oylamada seçime tek listeyle giren mevcut Başkan Oktay Ensari, yeniden TSYD Kayseri Şube Başkanlığı’na seçildi. Olağan Genel Kurula katılan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek; “Oktay Bey’in vefa gösterilerek tekrardan bir dönem daha başkan olmasından dolayı mutluyum. Onların tecrübelerinden her zaman yararlanmamız lazım. Bu tecrübelerin aktarılması lazım. Kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul’unun ardından TSYD Kayseri Şube Başkanı Oktay Ensari, Vali Çiçek’e rozet taktı.

TSYD Kayseri Şubesi Yönetimi’nde şu isimler yer alıyor;

Yönetim Kurulu: Oktay Ensari, Salih Balcı, Cem Atakan, Metin Kösedağ, Doğan Havur, Mustafa Gürbüz, Canan Bayram

Önceki İçerikDani Alves’in sözcüsü intihar hakkında bilgilendirme yaptı
Sonraki İçerikTSYD’nin yenilenen Adana Hizmet Binası düzenlenen törenle açıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz