GALATASARAY Spor Kulübü’nde şu sıralar iki büyük heyecan var. Biri futbol takımının şampiyonluk yarışı diğeri ise başkanlık yarışı. Camia bir yandan 4. yıldıza kilitlenirken bir yandan da 16-23 Mayıs’ta gerçekleşecek başkanlık seçimiyle çalkalanıyor. Sarı-Kırmızılı Kulübün başına geçmek için 3 aday yarışıyor bu isimler Ahmet Özdoğan, Dursun Özbek ve Turgay Kıran… Mesleğe Galatasaray Muhabiri olarak giriş yapmamdan kaynaklı diğer büyük camialara oranla Galatasaray ile etkileşimim her zaman daha fazla oldu, tabii ki diğer camialardan da birçok insanla tanıştım. Lafı şuraya getireceğim: Turgay Kıran sadece Galatasaray özelinde değil tüm spor camiasında tanıdığım en mütevazı, en sevecen, en içten insanlardan biri. Ve Avrupa’da 7 kez en iyi giyinen erkek ödülü de alan son derece renkli bir sima. Aday olması beni de heyecanlandırdı. Kongreye az bir süre kala kendisiyle röportaj yapmak istedim, sağ olsun kırmadı. Her zamanki şıklığıyla bizi karşılayan Kıran’la başkan olursa yapacağı icraatları, Galatasaray’da yapılan yanlışları konuştuk. İşte Turgay Kıran’ın söyledikleri:

GALATASARAY’I BÜYÜK ZARARA UĞRATTILAR

“DİKKAT ederseniz Galatasaray’ın sıkıntıları ekonomik. Bu çerçevede 3 soru üzerinden konuları ele alarak çalışmalarımızı yapıyoruz: Giderlerimizi nasıl disipline ederiz, gelirlerimizi nasıl çoğaltabiliriz, var olan borçlarımızı nasıl düzenleyip, yayar ve temizleriz… Şu an Galatasaray’ın bankalara olan borcu 210-215 milyon dolar arasında gözüküyor. Aslında Divan Kurulu Başkanımız İrfan Aktar bu konuyla ilgili bir toplantı yapacaktı fakat yönetim kurulu izin vermemiş, net rakamları vermek istememiş.

YÖNETİMDE 7 EKONOMİST

“Fakat biz Galatasaray’ın bu problemlerini çözmek için gece gündüz çalışacağız. Yönetim kurulumuzda 7 arkadaşımız ekonomist. Bir finans ekibi oluşturduk. En büyük alternatif çalışmamız ise gayrimenkul yatırım ortaklığı ve altyapı gayrimenkul yatırım ortaklığı hedefimiz. İkisi de devletin teşvikiyle, devletin izniyle olan kurumlar olacak. Bu kurumlara da Galatasaray’ın ve iş dünyasının önemli isimlerini getireceğiz. Gayrimenkul yatırım ortaklığından gelecek bütün parayı da sadece ve sadece Galatasaray’ın borçları için kullanmak istiyoruz. Altyapı yatırım ortaklığından gelecek parayla ise Türkiye’nin çeşitli yerlerine sportif tesisler kurarak her branştan sporcu yetiştirmeyi hedefliyoruz. “

BU PARALARI KİM VERMİŞ

“BİR komisyon kurup Galatasaray’da daha önce yaşanan tüm sorunları ve faillerini ortaya çıkaracağım. Kayıp 130 bin forma varmış. Kim kardeşim bunun sorumlusu çıkacak ortaya. Sadece son 2-3 yıldaki değil 10-15 yıllık dosyaları da açacağız. ”

YARI YOLDA BIRAKTILAR

TEKNİK direktörlerimizden, hocalarımızdan memnunuz. Hocalarımızın sorunu yarıda yolda bırakılmış olmaları. Ergin 7 oyuncuyla mücadele etmeye çalışıyor basketbolda.

İLETİŞİMİ DÜZELTECEĞİZ

Yönetimimizde bulunan TRT Eski Genel Müdürü Tayfun Akgüner, Türkiye’nin en büyük bankalarında halkla ilişkiler ve iletişim başkanlıkları yapmış Ömer Kayalıoğlu, Pelin Atılgan, Cenk Kıran, Ozan Korkut Galatasaray’ın iletişiminin tamamen yenileyip, düzeltecekler. GS TV’yi ve radyoyu baştan yaracağız.

Orası Galatasaray Adası olacak

-Suada’yı bilmiyorum da ben Galatasaray Adası’nı biliyorum. Biz oraya tekrar Galatasaray Adası yapacağız.

-Çok taraflı bir basın da var karşımızda. Ben onların hiçbir sayfasında, hiçbir kanalına çıkmayacağım, başkan olduğumda da çıkmayacağım.

-Florya’ya gazeteci arkadaşlarımız için salon yaptıracağım, onlar da bizim kadar G. Saraylı.

– Ben iş adamı değil öncelikle bir spor adamıyım. Bu yıl aldığım 12 tane en iyi spor adamı ödülü var. (akşam pazar)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here