Unutulmaz Galatasaraylı Taçsız Kral Metin Oktay, aramızdan ayrılışının 24. yılında Kozlu Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.

Törene Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek, Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, İkinci Başkan Cengiz Özyalçın, Başkan Yardımcıları Nasuhi Sezgin ve Eşref Alaçayır, Genel Sekreter Fatih İşbecer, Yönetim Kurulu Üyeleri Tarık Taşar, Selim Arda Üçer, Ali Yüce, İsmail Sarıkaya, Burçin Aslan, Murat Atay, Galatasaray Futbol Akademisi öğrencileri, Galatasaray Mardin Nusaybin Futbol Okulu öğrencileri ve Metin Oktay’ın ailesi katıldı.

Anma töreninde bir konuşma yapan Başkan Dursun Aydın Özbek, “Kendisi Galatasaray tarihine imza atmış, Galatasaray’ın bugünkü seviyeye gelmesinde büyük çabalar sarf etmiş birisidir. Galatasaray Spor Kulübü eğitim kurumunun içinden doğmuş bir takım. Yıllar boyunca büyüyerek gelişmiş ve dünyaya mal olmuş bir takım. 60’lı yıllarda ben öğrenciyken Metin Oktay, Turgay ağabey ile antrenmana gelirlerdi. Orada gösterdiği ilgi, hareketler Galatasaray’ın Türkiye’ye mal olmasına yol açmıştır. Galatasaray bir ruh takımıdır. Metin Oktay’da bu ruhların en önünde gelendir. Bu sene 24’üncüsünü kutluyoruz. İnşallah 25’inci kutlamasına doğru giderken belli panellerle Metin Oktay’ı anlatacağız. Metin Oktay’ı unutmayıp anma törenine katılan herkese teşekkür ediyorum. Nusaybin’den gelmişler, gözlerim yaşardı. Metin Oktay ruhunu sonsuza kadar yaşatmamız lazım” ifadelerini kullandı.

Törenin ardından Başkan Dursun Özbek ve Yönetim Kurulu Üyeleri Galatasaray Mardin Nusaybin Futbol Okulu öğrencileri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

1d7db3d297854df2af4056369fb8563a

662ee4ebf3844daaa0b1eface870e586

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here