TRT Yıldız 2 yaşında!

46 federasyonun buluşma noktası olan, yılda 1200 yayın içeriği ile kendi alanında bir rekor kıran TRT Yıldız 2 yaşında:

TRT Yıldız, 19 Mayıs tarihi kurumumuz için iki ayrı kutlamayı ifade ediyor. İki yıldır “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nın yanında spor yayıncılığında çığır açan kanalımızın yıldönümünü de kutluyoruz: TRT SPOR YILDIZ. 27 Eylül 2019 tarihinde TRT SPOR 2 adıyla “Dünya Atletizm Şampiyonası” canlı yayınlarıyla test yayınlarına başlayan kanalımız, 19 MAYIS 2021 tarihinde TRT SPOR YILDIZ adıyla ve logosuyla, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılan ‘’BİR YILDIZ DOĞUYOR’’ adlı canlı yayınla Sn. Cumhurbaşkanımız tarafından açılışı yapılarak yayın hayatına merhaba demişti.

TRT SPOR YILDIZ kanalımızda, TRT Kurumu olarak SPORUN YAYGINLAŞTIRILMASI PROJESİ kapsamında; Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğiyle, Olimpik, Paralimpik ve Deafolimpik branşları temsil eden spor dalları yoğun olarak yayınlanlıyor, bu branşlara ait sporcuların hayatını takip eden ve yansıtan, sporu teşvik eden ve gençleri spora yönlendiren programlar hazırlanıyor ve Türk spor hayatının, amatör branş federasyonlarının desteklenmesi, yerli ve milli spor kültürüne katkı sağlamak amacıyla 60’ı aşkın federasyonun faaliyetleri izleyiciye ulaştırılıyor.

Kurumumuzun spor dünyasına sunduğu bu vizyoner kanal, ülkemizin spor kültürüne katkı sağlamayı, sporun futbol dışındaki tüm amatör, profesyonel ve olimpik branşlarla sporun her rengini 7’den 77’ye hemen her yaştan izleyicimizle buluşturmaya devam ediyor. Olimpiyatlardan Akdeniz Oyunları ve İslam Oyunlarına, takım sporlarının ulusal ve uluslararası liglerinden kış sporlarına, güreş, halter, tenis, jimnastik, atletizm, okçuluk vb. dalların dev şampiyonalarından sporun her rengini yansıtacak değerli programlara ve özel belgesellere yayılan bir yelpazede içerik sunan TRT SPOR Yıldız, ayrıca engelli vatandaşların spor faaliyetlerini ekranlara taşıyarak hayata tutunmalarına katkı sağlıyor.
 
ABu vesileyle spor yayıncılığında bir milat olan TRT SPOR Yıldız kanalımınızın yeni yaşını kutluyor, TRT ailesinin bu genç üyesinin başarılarının devamını diliyorum.

Önceki İçerikFenerbahçe inatla takipte… Derbiyi Bülent Tuncay yorumladı
Sonraki İçerikMcDonald’s Türkiye 19 Mayıs ruhunu yansıtan klip yayınladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz