Mavi Kaplanlardan görkemli galibiyet: 114-72

Türk Telekom galibiyeti Afrin şehitlerine adadı

Türkiye Basketbol 1. Ligi’nin (TBL) güçlü temsilcisi Türk Telekom, Düzce Belediyespor’u evinde 42 sayı farkla 114-72 mağlup ederek 20. galibiyetini aldı ve TBL’deki liderliğini sürdürdü. Mavi Kaplanlar Afrin harekâtını temsilen Mehmetçik’e destek amacıyla formasında “Zeytin Dalı” ile sahaya çıktı. Taraftarlar, tribünde Türk Bayrağı ve “Vatan sana canım feda” pankartı açtı.

Lige fırtına gibi başlayan ve 21 maçta 20 galibiyet alan Türk Telekom Gençlik ve Spor Kulübü Basketbol Takımı, ikinci yarı maçlarında yoluna kayıpsız devam ediyor. Türk Telekom, TBL’nin 21. haftasında Samsun BŞB. Anakent’i ağırladı. Mavi Kaplanlar maça Ender Aslan, TJ Cambell, Monroe, Serhat Çetin ve Kaya Peker beşiyle başladı.

İlk çeyrek karşılıklı sayılarla başladı. Maçın başında bulduğu üçlüklerle farkı açan ev sahibi ekip, Kaya Peker’in pota altındaki etkili oyunuyla 5 dakikada 9-0’lık bir seri yakalayarak rakibine mola aldırdı. Bu sürenin ardından iyi oyununu sürdüren Mavi Kaplanlar, seriyi 27-0’a çıkardı. İlk çeyrek 26 sayı farkla 43-17 Mavi Kaplanlar üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyreğe hızlı başlayan takım konuk ekip Düzce Belediyespor oldu. Art arda 6 sayı yakalayan konuk ekip, 2 dakikalık sürede rakibine sayı şansı tanımadı. Çizgi dışından bulduğu sayılarla farkı kapatan konuk ekibe, Nusret Yıldırım ve Monroe ile karşılık veren Mavi Kaplanlar devreyi 57-43 önde kapatı.

Üçüncü çeyrekte farkı açan Türk Telekom rahat bir oyun sergiledi. Çizgi dışından Campbell’la etkili olan Türk Telekom, pota altında da Kaya Peker’in basketleriyle aradaki farkı açtı. Periyotta yalnızca 12 sayı atan rakibine, 32 sayı atan Türk Telekom periyotu 34 sayı farkla 89-55 galip tamamladı.

Formada “Zeytin Dalı”

Final periyotunda Türk Telekom üstünlüğünü sürdürdü. İyi oyununu maçın geneline yayan Türk Telekom, bulduğu fırsatları iyi değerlendirerek maçtan 42 sayı farkla 114-72 galip ayrıldı. Bu sonuçla TBL’dek 20. galibiyetini alan Mavi Kaplanlar, şampiyonluk yolunda iyi gidişini sürdürdü. Maçın Türk Telekom tarafında en skorer ismi 23 sayı 7 asistle Ender Aslan olurken, Kaya Peker 21 sayı 5 riboundla skora katkı sağladı. Türk Telekom bu maçta ilk kez sahaya formasında Afrin Harekâtını temsilen, Mehmetçik’e destek amacıyla “Zeytin Dalı” amblemiyle sahaya çıktı. Türk Telekom taraftarı, tribünlerde Türk Bayrağı ve “Vatan sana canım feda” pankartı açtı. Maç sonu taraftarlar ve basketbolcular Afrin’e destek pozu verdi.

Hakemler: Tunçtan Durmuşcan, Çağrı Hekimoğlu, Benhür İrçel

Düzce Belediyespor: Mesut Ademoğlu, Barış Erdoğan, Tamer Erden, Samet Gülek, Corin D. Henry, Eren Kocatürk, Kyle Hunt, G. Ozan Dilik, Mustafa Cem Kaçar, Barış Yalman, Ahmet Kaplan

Türk Telekom: O.Emre Uğurtürk, Polat Kaya, Fikret Can Akın 10, Ender Aslan 2,Kaya Peker 12, Darryl Monroe 15, Serhat Çetin 15, Orbay Kaya 2, Nusret Yıldırım 11, Recep Doğrusöz 4, Tj Terrance Campbell 11, Sercan Ergin

1.Periyot: 43-17
2.Periyot (ilk yarı sonucu): 57-43

3.Periyot: 89-55

4.Periyot (maç sonucu): 114-74

Türk Telekom Grubu hakkında

177 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Türk Telekom, Türkiye’nin ilk entegre telekomünikasyon operatörüdür. Müşterilerin hızla değişen iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarına en güçlü ve en doğru şekilde cevap verebilmek amacıyla 2015 yılında Türk Telekomünikasyon A.Ş., Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. ve TTNET A.Ş. tüzel kişiliklerini mevcut şekliyle muhafaza ederek ve tabi oldukları mevzuat ve regülasyonlara tamamen uyarak, “müşteri odaklı” ve entegre bir yapıya geçmiştir. Bireysel ve kurumsal hizmetler alanında geniş hizmet ağı ve zengin ürün çeşitliliğine sahip olan Türk Telekom, Ocak 2016 itibarıyla mobil, internet, telefon ve TV ürün ve hizmetlerini ‘Türk Telekom’ tek marka çatısı altında bir araya getirmiştir.

“Türkiye’nin Çoklu Oyuncusu” Türk Telekom, 31 Aralık 2017 itibarıyla 13,7 milyon sabit erişim hattı, 9,7 milyon genişbant ve 19,6 milyon mobil aboneye hizmet vermektedir. Türk Telekom Grubu şirketleri Türkiye’yi yeni teknolojilerle buluşturma ve bilgi toplumuna dönüşüm sürecini hızlandırma vizyonuyla, 81 ilde 34.502 çalışanıyla hizmet vermektedir.

Türk Telekomünikasyon A.Ş., PSTN ve toptan genişbant hizmetlerini sunmakta olup, mobil operatör Avea İletişim Hizmetleri A.Ş., perakende internet hizmeti , IPTV, Uydu TV, Web TV, Mobile TV, Smart TV Hizmetleri sağlayıcısı TTNET A.Ş., Televizyon yayıncılığı ile isteğe bağlı yayıncılık (VOD) hizmetleri sağlayıcısı Net Ekran Şirketleri, yakınsama teknolojileri şirketi Argela Yazılım ve Bilişim Teknolojileri A.Ş., BT çözüm sağlayıcısı Innova Bilişim Çözümleri A.Ş., çevrimiçi eğitim yazılımları şirketi Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş., çağrı merkezi şirketi AssisTT Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri A.Ş., toptan veri ve kapasite servis sağlayıcısı Türk Telekom International ve iştiraklerinin yüzde 100’üne sahiptir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here