Gazetecilik mesleğinin gelenekleriyle etik değerlerini korumak ve herkesin gerçekleri öğrenme hakkını savunmak amacıyla 73 yıl önce yola çıkan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 46. Olağan Genel Kurulu 17-18 Nisan’da yapılacak.

Başkan Turgay Olcayto listesini açıklayarak üyelerden bir dönem daha oy istedi. Olcayto’ya rakip ise gecikmedi.

Daha önce de seçim yarışına giren Sedat Bakıcı listesini açıkladı:

“Değişim, Özgür Gazetecilik ve Emek Grubu” adına, bugün duyurulan Bağımsız, Bağlantısız, Özgür Gazetecilik Grubu listelerinde yer alan tüm meslektaşlarıma başarılar dilerim.
İnanıyorum ki hepimizin ortak çabası daha güçlü ve etkili Cemiyet, saygın, demokratik bir medya ortamı ve emeğimize sahip çıkmaktır. Cumhuriyetin demokratik ilkelerini sahiplenen, hukukun üstünlüğünü savunan, özgür, demokratik ve laik bir Türkiye hayali kuran gazeteciler olarak, Cemiyet üyesi tüm meslektaşlarımızı ortak mücadelemize katkı sunmaları için oylarını kullanmaya davet ediyoruz. (Oylamanın yapılacağı 18 Nisan Perşembe günü oy sandığı sabah 10:00 ile 17:00 arasında açık tutulacak.)”

Bakıcı’nın listesinde spor medyasından da isimler yer aldı. Orhan Ertanhan, Murat Ağca ve Murad Sezer yönetim kuruluna aday gösterildi. Gürel Yurttaş ve Coşkun Türk de yedek listede yer aldı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nde seçim zamanı… Turgay Olcayto yeniden aday olduğunu açıkladı, listesini tanıttı

 

Önceki İçerikTSYD 56. kuruluş yıldönümünde önce mevlüt okuttu, ardından Atatürk büstüne çelenk koydu
Sonraki İçerik55. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Sultanahmet Meydanı’nda başladı. İstanbul- Tekirdağ etabını Sam Bennett kazandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz