Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TV kanalı talimatı! 3 ülkenin ortaklığıyla İstanbul’da kurulacak

Cumhurbaşknı Erdoğan Türkiye-Malezya-Pakistan üçlüsünün İslamofobiye karşı kuracağı kanal için İstanbul merkezli, İngilizce yayın yapacak medya ve iletişim merkezi kurulması talimatını verdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, SETA’nın “2019 Avrupa İslamofobi Raporu”nun tanıtıldığı web panelinin açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Altun İslamofobiye karşı kurulacak kanal ile ilgili “Eylül ayında Sayın Cumhurbaşkanımız, Malezya ve Pakistan’ın liderleriyle birlikte, İslamofobi’nin neden olduğu sorunlarla mücadele etmek üzere İstanbul merkezli, İngilizce yayın yapacak medya ve iletişim merkezi kurulması talimatını vermişlerdir.” ifadelerini kullandı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, konuşmasında, SETA’nın son 5 yıldır Avrupa İslamofobi Raporu’nu yayımlayarak önemli bir kamu hizmeti ifa ettiğini belirterek, bu dönemde dünyanın her yerinden insanların Avrupa’daki Müslüman karşıtı ırkçılığın gelişimini takip etmesini mümkün kılan raporun, Avrupalıların, kıtada ortaya çıkan bazı toplumsal ve siyasi trendlerle ilgili kaygılarını ortaya koyduğunu dile getirdi.

Önceki İçerikFenerbahçe’nin başına Şenol Güneş ya da Zico gelmeli! Kruse tam bir palavracı… Süleyman Arat, Samandıra’nın iç yüzünü anlattı
Sonraki İçerikBulgaristan 1. Futbol Ligi’nde Ludogorets, üst üste 9. kez şampiyon

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz