Türkiye’nin Doğa Sporları ve Turizm Merkezi, 12-13 Mayıs tarihlerinde 14 yaş altı Türkiye Oryantiring Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı.

İnegöl Belediyesi’nin Doğa Sporları ve Turizm Merkezi (DOSTUM) bünyesinde çalışmalarını sürdürdüğü Oryantiring, 12-13 Mayıs tarihlerinde farklı bir boyuta taşındı. İnegöl, Oryantiring Federasyonu ile İnegöl Belediyesi işbirliğinde 2 gün boyunca 14 Yaş Altı Türkiye Oryantiring Şampiyonasına ev sahipliği yaptı. Farklı şehirlerden 50 kulüp ve 925 sporcunun katıldığı şampiyona, 13 Mayıs Pazar günü saat 15:00’te yapılan coşkulu ödül töreni ile tamamlandı.

İNEGÖL İÇİN GURUR VESİLESİ!

Burada bir açıklama da yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Bugün İnegöl’ümüzde büyük bir organizasyonun ödül törenini gerçekleştiriyoruz. Konuklarımıza teşekkür ediyorum, İnegöl için de ayrı bir gurur vesilesi. İnegöl’ü sanayi ve tarım şehri olduğu kadar aynı zamanda turizm şehri de yapalım istiyoruz. Turizmin İnegöl’de gülen yüzü DOSTUM (Doğa Sporları ve Turizm Merkezi) bu yıl konaklama imkanı ile de hizmet kalitesini yükseltmeye devam ediyor. DOSTUM içerisinde 13 branşımız var. Bunlardan bir tanesi de Oryantiring. Belki çok fazla geçmişi olmayan ancak giderek ivme kazanan Oryantiring, herkesin ilgi alanına giren bir spor. Bugün de Oryantiring 14 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası şehrimizde gerçekleştiriliyor” dedi.

 

İNEGÖL’Ü TANITMAYA DEVAM EDECEĞİZ…

Oryantiring Federasyonu işbirliği ile yapılan bu şampiyonada, son kayıtlara göre ülkemizin farklı şehirlerinden gelen sporcu sayısının 925 olduğunu ifade eden Başkan Taban, “Küçük sporcularımız yarışmaya da bir yandan başladı. Daha önce küçük ölçekli Oryantiring müsabakaları yapmıştık ama Türkiye Şampiyonası anlamında ilk kez böyle büyük bir organizasyona ev sahipliği yapıyoruz. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da farklı etkinliklerle şehrimizi tanıtmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here