Türkiye’nin engelli tek spor yazarı Haluk Kesim, ampute maçını kaleme aldı:

Tek ayaklı
kahramanlar

 

Ben senin engellenememe ihtimalini sevdim.
Ben senin ismindeki BARIŞ’ı sevdim Telli. Osman’ın çaktığı şampiyonluk getiren vuruşunu sevdim.
Ben tek ayaklı kahramanlığınızı sevdim.
Ben sizi izlerken gözlerimin yaşarmasını sevdim…
Lig Radyo’un tek engelli programcısı olarak, daha doğrusu Türk spor basınının tek engelli spor yazarı olarak, Süper Lig maçlarına gidemediğim Vodafone Park’a bu kez ‘koşa koşa’ gittim. Bu maçı yerinde seyretmenin gururunu yaşadım. Yedi Kurt yürekli Ay-Yıldız formalı adam da sahada verdikleri mücadeleyle taraftara gururu yaşattılar.


Maçın ilk yarısındaki baskı İngilizlere futbol nasıl oynanır gösterdi. Milliler baştan sonra üstün oynadığı maçta , son dakikada golü yedi ama maçı bırakmadılar, ek sürede ikinci golü bulup hakkı olan kupaya uzandı.
Millilerimiz sadece İngilizlere değil, futbolun uleması olduğunu zanneden, milyon euro alarak ‘yatan’ A kalite futbolculara da bazı öğretilerde bulundular. Tabii almasını bilene!


Sahaya yayılış, ver-kaçlar, estetik vuruşlarla futbol adına Vodafone Park’ı dolduran tüm taraftarlara keyif verdiler. Tek ayaklı kahramanlar futbolun nasıl oynanması gerektiğini gösterdiler.
Bu Milli Takım bize bir şey daha öğretti. Futbol teknik taktik değil sadece. Tecrübe değil. Futbolda veya hayatta istersen bütün zorlukları aşarsın. İşte bunu öğretti.
Ukrayna’yı evinde, İzlanda’yı Eskişehir’de yenersin. İşin futbol, yüreğin kırmızı beyaz atar, akşam rüyanda euro saymazsan hem şampiyon olursun, hem kahraman.

Önceki İçerikA Millilerin yapamadığı Ampute Milliler yaptı! Avrupa şampiyonuyuz…
Sonraki İçerikAhmet Çakar’dan ampute maçı sonrası şok tweet: Futbolun ayakla oynandığını sanan yavşaklar…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz