Gran Fondo severler Marmaris’te buluşuyor! – 15 Nisan 2018 Pazar

 

TÜRKİYE’DE YENİ BİR BİSİKLET PROJESİ HEYECANI: “MARMARİS GRAN FONDO”

 

Son yıllarda hızla yaygınlaşarak büyüyen ve Gran Fondo olarak anılan amatörlere açık yol bisikleti yarışlarının bir yenisi Marmaris’te gerçekleşecek. 15 Nisan 2018 Pazar günü Marmaris’in eşsiz doğasında gerçekleştirilecek zorlu iki etap, yüzlerce bisikletçiyi bekliyor.

Uzun zamandır bisiklet sporunun her alanında faaliyetleri ve yatırımları olan Marmaris, yeni Marmaris Gran Fondo organizasyonuyla bu alandaki çalışmalarını taçlandıracak.

Marmaris Gran Fondo; Kapadokya, Çeşme, Bursa, İstanbul ve kısa süre önce Antalya’da başarıyla Gran Fondo yarışları düzenleyen Argeus Events tarafından, Marmaris Belediyesi’nin destekleri ve Salcano’nun ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek.

Yarışlar, Marmaris’in merkezinde başlayacak

Yarışlar Marmaris merkezden başlayıp yine aynı noktada biterken bisikletçiler de 97 ve 65 kilometrelik uzun ve kısa parkurda mücadele edecekler.  Parkurlar, Marmaris yarımadası boyunca etkileyici ve muhteşem görselliği olan yollardan geçecek.

Amatör yol bisikleti yarışları bisiklet sporu gündemindeki yerini hızla artırmakta. Gerek Türkiye Bisiklet Federasyonu, gerek bisiklet sektörü ve gerekse bisiklet sporcularının her geçen gün ilgisini ve desteğini çeken bu organizasyonlar, spor medyasının da ilgi odağı olmaya başladı.

Doğal güzellikleri, bisiklet kullanmaya uygun muhteşem yolları, turizm altyapısı ve bisiklet sporuna verdiği destek ile sporcuların ilgisini çeken Marmaris’in, ülkemizdeki popüler yarışlar listesine girmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Ali Acar: “Marmaris’i bir bisiklet kenti yapma çalışmalarımız aralıksız devam ediyor”

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar konuyla ilgili görüşlerini şu şekilde belirtti:

“Marmaris Belediyesi olarak uzun süredir bisikletin tüm branşlarında yer almaya çaba harcıyoruz. Şehir içerisinde oluşturduğumuz bisiklet yolları, Marmaris çevresindeki dağ bisikleti rotaları, bisiklet sporu için uzun vadeli projelerimiz ve gerçekleştirdiğimiz uluslararası bisiklet yarışları ile birlikte Marmaris’i bir “bisiklet kenti” yapma çalışmalarımız aralıksız şekilde devam ediyor.

Tüm bu emeğimizi daha da anlamlı kılacak yeni bir organizasyona ev sahipliğine hazırlanıyoruz. Marmaris’in en güzel bölgelerinde gerçekleşecek ve uzun yıllar devam ederek dünya çapında ses getirecek bu organizasyonun, amatör yol bisikleti sporcuları için her yıl heyecanla beklenen bir yarışa dönüşeceğine kuşku duymuyoruz. Tüm bisiklet severleri Marmaris’in eşsiz doğasında görmek bizi çok mutlu edecek.”

Bayram Akgül: “Marmaris Gran Fondo projesi ile ilgili büyük heyecan duyuyoruz”

Hızla artan amatörlere açık bu yarışlar bisiklet sektörü tarafından da ilgiyle izlenmekte. Ülkemizde birçok takım ve yarışa sponsorluk yapan ve Marmaris Gran Fondo yarışlarının da ana sponsoru olan Salcano firması Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Akgül, bu yarışların başlamasıyla üst düzey yol bisikleti ve malzemesi satışlarında fark edilir bir artış yaşandığını ve sektörün mutlaka büyük kitlelere hitap eden yarışlara önem vermesi gerektiğini söyledi. Marmaris Gran Fondo projesinden büyük heyecan duyduklarını da belirten Akgül, yarışın ana sponsoru olarak Marmaris’te çok kaliteli bir yarış gerçekleşmesi için ellerinden geleni yapacaklarını da vurguladı.

Aydın Ayhan Güney: “Tüm sporcular hak ettikleri kalite ve standarda ulaşacak”

Gran Fondo yarışlarını ülkemizde başlatan ve bugüne kadar yapılan tüm Gran Fondo yarışlarını organize eden Argeus Events’in Sahibi ve yarışların Genel Direktörü Aydın Ayhan Güney ise şu açıklamaları yaptı:

“Seçtiğimiz tüm rotaların herkese değişik bütçede turizm olanakları sunan, doğal güzellikleri barındıran bisiklete elverişli yolları olan ve bisiklete değer veren yerel yönetimlere sahip bölgelerde olmasına dikkat ediyoruz. Bu sebeple Marmaris’in kesinlikle bölge için çok heyecan verici bir başlangıç olacağını düşünüyoruz.”

Tüm Gran Fondo yarışlarına dünya standartları üzerinde bir organizasyon yapısı oluşturmaya çalışan çok tecrübeli bir ekiple çalıştıklarını belirten Güney, “Marmaris Gran Fondo’ya katılan tüm sporcular hak ettikleri kalite ve standartlara ulaşacak” diyerek yarış hazırlıklarının hızla sürdürdüğünü belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here