Alt Ligler TRT Kürdi’de İzlendi

Alt ligleri yayınlayan tek kanal olan TRT Kürdi, geride kalan sezonda 2.Lig,3.Lig ve BAL’da 25 maçı canlı olarak ekrana getirdi. En fazla izlenen maç Diyarbekirspor-Ankara Demirspor final mücadelesi oldu. TRT Kürdi Haber Müdürü Gülabi Eryaman, ”Vatandaşlarımızın ve spor camiasının yayınlardan memnun olması bizi mutlu ediyor. Yeni sezonda aynı inançla ve azimle maç yayınlarına devam edeceğiz” dedi.
Çift Dilli Anlatım Seçeneğiyle Maç Yayını
2008 yılında kurulan TRT Kürdi, sporda alt liglerin sesi oldu. Kanal, geride kalan 2017-2018 sezonunda yayıncı kuruluşu olmayan alt liglerde her hafta bir maçı canlı yayınlayarak bu alanda önemli bir açığı kapattı. 2.Lig,3.Lig ve Bölgesel Amatör Lig maçlarını naklen ekrana getiren kanal, maç yayınlarını hem Kürtçe hem Türkçe anlatımla gerçekleştirerek Doğu ve Güneydoğu’nun dışında Türkiye’nin batısındaki sporseverlerin de maçları izlemesine olanak sağladı. Türkiye’nin yanı sıra yurt dışında da izlenen maç yayınlarıyla dikkatleri üzerine çeken kanal,Bölgesel Amatör Futbol Ligi’ne yükselme baraj maçları ve yine Efeler 1.Ligi’ne yükselme voleybol Play-Off maçlarını da ekrana getirerek başka ilklere de imza attı.
En Fazla İzlenen Maç Diyarbekir-Ankara Demir
Geçen sezon toplam 25 maçı naklen yayınlayan TRT Kürdi’nin maç yayınları arasında en fazla izlenen karşılaşma ise Diyarbekirspor-Ankara Demirspor 3.Lig Play-Off final maçı oldu.
Sezon boyunca Kürtçe,Zazaca ve Türkçe anlatım seçenekleriyle maç yayınlarını gerçekleştiren TRT Kürdi, yeni sezonda da alt liglerdeki maçlarını yayınlamaya devam etmek istiyor.


“Maç Yayınlarına Devam Edeceğiz”
Kulüplerin ve sporseverlerin büyük bir teveccüh gösterdiğini belirten TRT Kürdi Haber Müdürü Gülabi Eryaman,”Bunu maç yayınlarına gösterilen ilgiden ve izlenme oranlarından anlıyoruz. Vatandaşlarımızın ve spor camiasının memnun olması bizi de mutlu ediyor. Yeni sezonda da aynı inanç ve azimle maç yayınlarına devam edeceğiz. Çift dilli anlatım seçeneği nedeniyle maç yayınlarını Doğu ve Güneydoğu’nun yanı sıra Türkiye’nin batısındaki insanlar da izliyor. Bu durum aynı zamanda birlik,beraberlik ve kardeşlik ruhunun pekişmesi bakımından da anlamlı bir durum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here