Sabah gazetesi spor dış haberler sorumlusu ve A Spor yorumcusu Uğur Karakullukçu, Turkuvaz Medya’dan ayrıldığını duyurdu. YSK’nin İstanbul seçimlerini tekrarlama kararı sonrası Karakullukçu, Cem Yılmaz’ın “Her şey çok güzel olacak” adlı filminden bir sahne paylaşarak göndermede bulunmuş, ardından da A Spor’daki programlarına ara verilmişti.

Uğur Karakullukçu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Şubat 2014’te adım attığım Sabah Gazetesi’nde 5.5 yıl boyunca Spor Dış Haberler Sorumlusu olarak Rio Olimpiyatları’na gitmek de dahil olmak üzere benim için birçok unutulmaz işe imza atma şansı buldum. Eylül 2014’ten bu yana da tam 5 sezon A Spor’da yorumcu olarak ekranlarda yer buldum.

Şunu açık yüreklilikle söylemeliyim ki ne haberlerimi yazarken ne de yorumlarımı yaparken bir kez olsun düşündüğümden farklı şeyler söylemem ya da yazmam için en ufak bir baskı görmedim. Beni hep olduğum gibi kabul eden ve imkan veren Turkuvaz Medya Grubu’na, yöneticilerimize ve müdürlerimize ancak teşekkür edebilirim.

Gelinen noktada artık yoğun mesaili bir işi kaldırmakta zorlandığımı ve tam zamanlı olarak yorumculuğa konsantre olarak kariyerime devam etmek istediğimi yöneticilerimize ilettim.

Kariyerime yeni bir yön vermek ve daha donanımlı bir şekilde karşınıza çıkabilmek adına müsaade talebime olumlu yaklaşan kurumumuzla yollarımızı dün itibariyle resmen ayırdık. Sabah Gazetesi ve A Spor’da yerime görev yapacak arkadaşlarıma da şimdiden başarılar dilerim.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here