Mehmet Yıldırım İznik Ultra Maratonunda yine kazandı

Ultra maraton sporcusu ve Salomon Türkiye süpervizörü Mehmet Yıldım, bu yıl katıldığı ultra maraton yarışlarındaki performansıyla takımın diğer sporcuları gibi performansını yükseltiyor. En son İznik Ultra Maratonu‘nda mücadele eden Yıldırım, 37 km mesafeli 1080 metre yükseklik kazanımına sahip Göllüce Patika yarışını 03:28:45’de tamamlayarak yarışı kazandı

Ultra maraton sporcusu Mehmet Yıldırım, bu yıl 8‘incisi düzenlenen İznik Ultra Maratonunda, 37 km mesafe ve 1080 metre yükseklik kazanımına sahip Göllüce Patika yarışında mücadele eden 149 sporcu arasından şampiyon oldu. Sağanak yağmur ve kar altında geçen yarışta 03:28:45‘lik derece yapan Yıldırım, 2018de de aynı yarışın galibi olarak 2’de 2 yapmayı başardı.

Yıldırım, bu yıl Houston ABD‘de düzenlenen Piney Woods TrailFest Ultra Maratonu‘nda da 50 km koşmuşve yarışı birinci sırada tamamlamıştı. Ayrıca Argeus Turizm’in düzenlediği Alanya Ultra Maratonunda da 48km mesafeli yarışta yer almış fakat yarış içindesakatlandığı için mücadeleyi 40‘ıncı sırada tamamlayabilmişti. Salomon Türkiye Süpervizörü’nün bundan sonraki ve en önemli yarışı ise dünyanın en önemli ultra maraton festivallerinden biri olan UTMB’deolacak. Salomon Türkiye sporcusu Ağustos ayında 56km mesafede 3600 metre yükseklik kazanımına sahipOCC-UTMB yarışında mücadele edecek. İsviçre’ninOrsieres kasabasında başlayacak olan ultra maratonyarışı, Fransa’nın Chamonix bölgesinde sona eriyor. Ultra maraton bıranşında başarılı bir sezon geçirdiğinigösteren Mehmet Yıldırım, aynı zamanda dünyaca ünlüspor markası Salomon‘un Türkiye Süpervizörlüğünüyapıyor.  

Mehmet Yıldırım kimdir?

1985 doğumlu olan Mehmet Yıldırım, ilkokul yıllarındanitibaren amatör olarak sporun içinde kalarak hentbol, binicilik, fitness ve futbol ile ilgilendi. 2013 yılında düzenliolarak koşmaya başlayan Yıldırım, 2014 yılından itibarenaktif olarak Ultra Maraton branşına başladı. 2012-2016 yılları arasında Kadir Has üniversitesi’nde Reklamcılıköğrencisiyken koşu kulübü kurarak 3 sene başkanlığınıyürüten ve birçok genci koşuya başlatan Yıldırım, bumisyonuna devam ediyor. Üniversite bitirme teziniKoşuPazarlamasıhakkında yazan Yıldırım, 2016 yılında Suuntomarka temsilcisi olarak spor sektöründe çalışmaya başladı. 2018 Ocak ayından itibaren Suunto ve Salomon‘unSüpervizörü olarak faaliyet gösteren Yıldırım, Salomon koşunun projelerini de yürütüyor. Yıldırım, Salomon ilebirlikte koşu antrenmanları, koşu kampları ve seminerlerdüzenlemekle birlikte, her yıl Ekim ayında Salomon‘un anasponsor, Suunto‘nun co-sponsor olduğu Salomon Kapadokya Ultra Trail etkinliğinde de aktif rol alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here