2022 BAJA TROIA TÜRKİYE’DE

FAİR PLAY KUPASI VERİLECEK

• 22-25 Eylül tarihlerinde FIA Aday Yarışı Statüsünde organize edilecek organizasyondaen centilmen yarışçı seçilerek ödüllendirilecek

İstanbul Off-Road Kulübü tarafından düzenlenen ve 2022 yılı takviminde FIA Cross-Country Bajas European Cup Aday Yarış statüsüne alınan Uluslararası BAJA TROIA TÜRKİYE’ye bir yenilik daha eklendi. 

BAJA TROIA TÜRKİYE FAIR PLAY KUPASI

Yarışın Organizasyon Komitesi içinde oluşturulan 3 kişilik bir komite, yarışlar boyunca ekiplerin tutum ve davranışlarını takip edecek ve yarış sonunda yapılacak değerlendirme sonunda en centilmen ekibi seçecek. 

Bu nedenle bu sene yarışlara TMOK Fair Play Komisyonu’ndan bir gözlemci davet edildi. İSOFF Başkanı Kubilay Tüfekçi ve Yarış Direktörü Özlem Mestçi’nin yanı sıra Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu Başkan Yardımcısı Remzi Yılmaz da Baja Troia Türkiye FairPlay Komitesinde yer alacak. Bu üç kişilik komitenin seçeceği en centilmen ekibe ödül töreninde bir FAIR PLAY Kupası takdim edilecek. 

2017 yılından bu yana Doğu Avrupa Offroad Şampiyonasının bir ayağı statüsünde düzenlenen Baja Troia Türkiye’nin Organizasyon Komitesi’nden yapılan açıklamada, yıllardır ekiplerin aralarındaki yardımlaşma, zorda kalan ekiplere destek ve centilmenliğin ön planda tutulması nedeniyle bu kararın alındığı, gelecek yıllarda da bu kupanın verilmeye devam edileceği belirtildi.  

Bilindiği gibi bu sene FIA Cross-Country Bajas EuropeanCup Aday Yarış statüsüne alınan organizasyon süresince, FIA Gözlemcisi MrRaymond Johansson etkinliğin her yönünü değerlendirmek için yarış sahasında olacak.

Önceki İçerikSekizinci kez düzenlenecek olan Salomon Cappadocia Ultra-Trail®, Kapadokya’nın büyülü atmosferinde binlerce koşucuyu ağırlamaya hazırlanıyor
Sonraki İçerikBitci Racing’ten Roma’da çifte zafer

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz