Doğuş Grubu
DOĞUŞ GRUBU ÇATISI ALTINDA 20 AYDA 20 MAĞAZA AÇAN UNDER ARMOUR TÜRKİYE’YE “YILIN İŞ ORTAĞI” ÖDÜLÜ

  • Dünyanın en büyük spor ürünleri markası Under Armour, Doğuş Grubu ile girdiği Türkiye pazarında, iki yıl gibi kısa bir sürede global markanın en hızlı büyüyen ofisi oldu.
  • Under Armour Türkiye, geçtiğimiz yıl gösterdiği satış performansı ile Amerika’da yapılan global satış toplantısında “Yılın İş Ortağı” ödülünü aldı.

Moda, kozmetik, spor perakendesi ile saat ve mücevherat alanlarında Türkiye’nin öncü yatırımcıları arasında yer alan Doğuş Grubu, bu alandaki başarılarına bir yenisini daha ekledi. 2016 yılında, dünyanın lider spor giyim markalarından Under Armour’u Türkiye’ye getiren grup, iki yıl gibi kısa bir sürede açtığı 20 mağaza ile markayı 85 ülke arasında en hızlı büyüyen halka yaptı. Under Armour Türkiye, 85 ülkeyi kapsayan 15 partner ülke arasından 2017 yılında yaptığı yatırımlar ve markaya kattığı değer açısından “Yılın İş Ortağı” (Partner of the year) ödülünü aldı. Ödül, Under Armour Genel Merkezinde yapılan bir törenle markanın Gelişmekte Olan Pazarlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jason Archer tarafından Under Armour Türkiye Genel Müdürü Aydın Kanatlı’ya teslim edildi.

DOĞUŞ PERAKENDE GRUBU YAKLAŞIK 450 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLIYOR

Doğuş Perakende Grubu bünyesinde, Under Armour ve Kiko A.Ş. dışında moda perakendesi kapsamında 30’u aşkın marka, 11 mağaza ve 5 satış noktasıyla yaklaşık 100’den fazla kişiye istihdam sağlandığını belirten Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit F. Şahenk, “Türk gençliğinin markası olmaya aday Under Armour ile 20 mağaza ve 66 satış noktasında 200’den fazla kişiye istihdam yarattık. Under Armour, dünyanın en büyük spor ürünleri markalarından biri. 85 ülkede varlık gösteriyor. Perakende Grubumuzun en genç markalarından da biri; 2016 yılında markalarımız arasına katılmıştı. Başlattığımız yatırımlarla iki yıldan az bir sürede, sadece 20 ayda 20 mağaza açtık. Bu da bizi 85 ülke arasında en hızlı büyüyen ülke yaptı” dedi.Doğuş Perakende Grubu olarak Under Armour’ da birçok ilki gerçekleştirdiklerine işaret eden Şahenk, markanın Avrupa’ daki ilk perakende mağazalarının da Doğuş Grubu çatısı altında gerçekleştiğini vurguladı.

Türkiye ofisinin gösterdiği başarı nedeniyle markanın global ürün yöneticileri toplantısını geçtiğimiz Ocak ayında ilk defa farklı bir ülke olarak Türkiye’ye alan Under Armour, Eylül 2018’de yapılacak olan global perakende yöneticileri toplantısını da yine Türkiye’de düzenlemeyi planlıyor. Under Armour Türkiye Ofisi, önümüzdeki Eylül ayında 85 ülkeden gelecek olan üst düzey yöneticileri ağırlamaya hazırlanıyor.

Under Armour markasının Amerika dışındaki ilk profesyonel basketbol takımı sponsorluğu 2015-2016sezonundan bu yana Darüşşafaka Basketbol takımıyla devam ediyor. Marka Türkiye’de çok kısa sürede online satış kanalını hizmete alıp, toptan satış kanalı da dahil olmak üzere tüm kanallardan müşteriye ulaşmaya başladı. Online satışların payının tüm satış kanalları içindeki payı yılsonu itibarıyla yüzde 15’e ulaşarak, Under Armour’ı bölge şampiyonu yapacak. Marka Türkiye kapsamında üç yıl içinde bu oranı yüzde 30’lara çıkarmayı hedefliyor. Şu anda Türkiye’de 81 ilin tamamına ürün gönderen Under Armour, perakende ve online mağazalarında senede 5 milyondan fazla müşteriye hizmet sunuyor. Premium performans spor markası Under Armour’ın çocuk ürünlerinin toplam satış içerisindeki payı şimdiden yüzde 15’e ulaştı. Markanın ayakkabı kategorisindeki yeni modeli “HOVR phantom” iki ayda 2 bin adetten fazla satış yaptı. Genel merkez çalışan yaş ortalamasının 27, mağazalar çalışan yaş ortalamasının 21 olduğu markayı genç bir ekip yönetiyor.

Doğuş Perakende Grubu

Doğuş Grubu çatısı altındaki Doğuş Perakende Grubu, Loro Piana, Gucci, Orlebar Brown gibi dünyaca ünlü markalar ile yaptığı global işbirliklerinin yanı sıra, kendi oluşturduğu In-Formal ve D’signer outlet konseptleri ile lüks giyim markalarını müşterilerine tek bir çatı altında sunuyor. Grup, 2016 yılında bünyesine katılan Under Armour markası ile spor ve Kiko A.Ş. ile kozmetik kategorilerine giriş yaptı. Perakende alanında güçlü bir konuma sahip Doğuş Grubu, moda, kozmetik ve spor perakendeciliğinin yanı sıra saat ve mücevherat konularında da D Saat ve Mücevherat Ticaret A.Ş. ile müşterilerine ayrıcalıklı hizmetler sunuyor.

Under Armour Hakkında

Under Armour, 1996 yılında Amerikalı futbolcu Kevin Plank tarafından kurulan, dünyada öncü spor giyim, performans ve aksesuar markasıdır. Tüm sporculara yönelik performans artıran ürünler geliştiren marka, inovatif bir anlayışla ürettiği geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Uzakdoğu ve Afrika pazarlarındaki yatırımları ile yurt dışı pazarlarda hızlı büyümesini sürdüren Under Armour, 2016 yılı itibarıyla Türkiye’de Doğuş Perakende Grubu çatısı altında faaliyet göstermeye başlamıştır. Türkiye’de 20 mağazası bulunan Under Armour, online satış üzerinden de spor tutkunlarıyla buluşuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here