Türk spor tarihinin en başarılı kulüplerinden VakıfBank Spor Kulübü’nün Olağanüstü Genel Kurulu Toplantısı sonrasında VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, Kulüp Başkanı oldu. Başkan Yardımcılığı ve Basın Sözcülüğü görevini ise VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Abdi Serdar Üstünsalih yürütecek.

 

VakıfBank’ın sürdürülebilir sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında, Türk kadınını ve Türk sporunu dünyaya tanıtmak amacıyla kurduğu VakıfBank Spor Kulübü’nde Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı gerçekleşti. Genel Kurulda oluşan Yönetim Kurulu’nun ilk toplantısında alınan kararla VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan Kulüp Başkanı oldu. Başkan Yardımcılığı ve Basın Sözcülüğü görevini ise, daha önce 7 yıl Akçaabat Sebat Spor ve 3 yıl Trabzonspor Kulüp Başkan Yardımcılığı görevini yürüten VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Abdi Serdar Üstünsalih yürütecek.

Yönetim Kurulu toplantısından sonra açıklamalarda bulunan Özcan; ”Ülkemize büyük mutluluklar yaşatan, sayısız şampiyonluklar kazanan kulübümüze görevi süresince başarıyla hizmet eden, kulübümüzün kurumsallaşmasında ve özellikle son yıllardaki şampiyonluklarda sonsuz katkıları bulunan Sayın Osman Demren ve yönetimine teşekkür ediyorum. Demren ve ekibi, ayrıca Türkiye’nin en iyi spor komplekslerinden biri olan VakıfBank Spor Sarayı’nın yapılmasına da büyük emek vermiştir” dedi.

Yeni Yönetim Kurulu ile birlikte devraldıkları hizmet bayrağını daha yukarılara taşımayı hedeflediklerini kaydeden Özcan, “Görev değişiminin kulübümüze, VakıfBank ailesine ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. VakıfBank Spor Kulübümüzün önümüzdeki dönemde de başarılarına yenilerini eklemesi için gereken her türlü desteği vermeye ve kulübümüzün yanındaki güç olmaya devam edeceğiz. Sporda dünyanın zirvesinde bulunan VakıfBank markası bundan sonra da yoluna emin adımlarla devam edecektir” dedi.

Voleybol takımının önünde çok önemli bir süreç olduğunu söyleyen Özcan “Türkiye Ligi ve Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde kritik bir döneme girdik. Son Türkiye, Avrupa ve Dünya Şampiyonu olarak unvanlarımızı korumak istiyoruz. Ayrıca altyapıdan şampiyonlar yetiştirme geleneğimizi de kararlılıkla sürdürmek amacındayız. Tüm idari ve teknik heyet ile sporcularımıza bu hedeflerimize yürüme yolunda üstün başarılar diliyorum” diye konuştu.

VakıfBank Spor Kulübü’nün Yönetim ve Denetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Mehmet Emin Özcan – Yönetim Kurulu Başkanı

Abdi Serdar Üstünsalih – Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü

Şuayyip İlbilgi – Yönetim Kurulu Üyesi – Sayman

Mikail Hıdır – Yönetim Kurulu Üyesi

Hasan Ecesoy – Yönetim Kurulu Üyesi

Alp Tolga Şimşek – Yönetim Kurulu Üyesi

Arzu Örsel – Yönetim Kurulu Üyesi

Ersin Özoğuz – Denetim Kurulu Üyesi

Ferkan Merdan – Denetim Kurulu Üyesi

Sibel Sağman – Denetim Kurulu Üyesi

Mehmet Emin Özcan kimdir?

1960 yılında doğan Mehmet Emin Özcan, 1982 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü’nden mezun olmuştur. Meslek hayatına, 1 Ocak 1983’te İş Bankası’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Özcan, daha sonra Albaraka Türk Katılım Bankası’nda yönetici olarak değişik sorumluluklar üstlenmiştir. Mart 2003 – Nisan 2005 tarihleri arasında Halkbank’ta Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği yapmıştır. Aynı zamanda Institute of International Finance (IIF) nezdinde Banka Temsilcisi, Demir-Halk Bank / Hollanda, Halk Yatırım Menkul Değerler ve Halk Finansal Kiralama şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Nisan 2005 – Mayıs 2010 tarihleri arasında Ziraat Bankası’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmış ve bu bankanın bilhassa yurt dışı iştirak bankalarında Yönetim Kurulu Başkanlığı/Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Mayıs 2010’da Halkbank’a geri dönen Özcan, bu bankada Yönetim Kurulu Başkanvekilliği görevini üstlenmiştir. Aynı zamanda Demir-Halk Bank Rotterdam Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunmuştur. 29 Mart 2013 tarihinde VakıfBank Yönetim Kurulu Başkanvekilliği görevine getirilen Mehmet Emin Özcan, ayrıca VakıfBank International AG – Viyana ve Vakıf Yatırım’da Yönetim Kurulu Başkanlığı; Vakıf GYO, Vakıf Leasing ve Güneş Sigorta’da ise Yönetim Kurulu Başkanvekilliği görevlerinde bulunmuştur.

14 Şubat 2017’de K.K.T.C. Bakanlar Kurulu’nun kararıyla K.K.T.C. Merkez Bankası Başkanlığı görevini üstlenmiştir. 9 Haziran 2017’de VakıfBank Genel Müdürü olarak atanan Özcan, 13 Ağustos 2018’deki Genel Kurul Toplantısı’nda Yönetim Kurulu Üyesi; 14 Ağustos 2018 tarihli VakıfBank Yönetim Kurulu Toplantısı’nda ise tekrar Genel Müdür olarak seçilmiştir. Mehmet Emin Özcan, evli ve 3 çocuk babasıdır, iyi derece İngilizce bilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here