Paylaş

Fenerbahçeli futbolcu Van der Wiel’in suç duyurusu üzerine gözaltına alınan ve dün akşam saatlerinde serbest bırakılan ünlü menajer Ümit Akbulut çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“Bana o ulaştı”

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Akbulut, “Olayın aslını anlatmak gerekirse, bazı futbolcularla ortak çalışma yapıyorum. Futbolcular bizi çok iyi bilir.Van der Wiel’in geçen sene B4L şirketinden haberi oldu.
Arkadaşları bana Instagram’dan ulaştı, randevu talep etti. Kız arkadaşı, ben ve bir de ortak görüştük” dedi.

İşte Ümit Akbulut’un açıklamaları:
“İmaj ve marka çalışması yaptık”

Kadro dışıydı Wiel, “Beni insanlar burada yanlış anlıyor. Sen burada Kazım, Drogba ve Melo ile çalışıyosun. Bana da çalışma yabilir misin?” dedi. İlk başta imajını düzeltmek istedi. Marka da yaratmak istedi. “Floyd Mayweather ile para konusunda sıkıntı yok” dedi.

Hangi rakama anlaşma sağlandı?

Menajeri geldi, konuştuk. Bir tane de marka çıkaracaktık. İmaj kontratı yaptık. Benimle de değil bu arada.. 4.3 milyon euroya anlaştık. Bu parayı ödedi. Floyd Mayweather her zamanki gibi video çekti ve “B4L şirketine hoş geldin” dedi. Kendi hesabından da bunu paylaştı. Bu da büyük bir tepki aldı. İyi bir yön almaya başladı. 28 Mart’ta bu boksçu gelecekti ama 13 Mart’ta Hollanda ile Türkiye aarasında yaşanan gerginlikten dolayı bunu erteledim.

“Parasını geri istedi”

“Beni ilgilendirmez ben parama bakarım” dedi. Boksçu sonuçta video çekti ve reklam yaptı. Bundan geri para alınmaz. Her etkinlik ertelenebilir. Ronalhinho da gelecekken İstanbul’da bomba patlamıştı ve ertelenmişti.

“Verdiği paradan fazlasını…”

Bu arkadaş, Fenerbahçe’de mutsuz olduğu için anlaşmayı iptal etmek istedi. Bu ticaret ürün piyasaya sunulduğunda kaç tane satarsınız bunu bilemezsiniz. Markası da olacaktı ve bizim ümidimiz çok fazlaydı. Verdiği paradan fazlaydı.

“Tehdit mesajları ve telefonları geldi”

Sonra telefonunu kapattı. Bütün belgeler de mevcuttur. Sonra da tehdit mesajları falan geldi. Hollanda’dan aradılar. Aradan 2 ay geçmiş, “Ümit Akbulut bana Justin Bieber için söz verdi” açıklaması yapıyor. Justin denildiği zaman zaten akla Ümit Akbulut gelir. İnsanların dikkatini çekmeye çalışıyor. Ne alaka yani?

“Fenerbahçe’den para talep etti”

Van der Wiel kendisini PSG’de süperstar gördüğü için psikolojik sorunlar yaşadı. Gözaltına alındığım gün Fenerbahçe’den 12 milyon euro talep etti.Van der Wiel ile 27-28 Ekim’de kız arkadaşı doğum günüm partisine katıldı, orada tanıştık. Adam gösterişi seviyor. Beraber röportaj da vermiştik. “Bu adam iyi çocuktur” diye tahmin ettim.
“Lukas Podolski’ye beni sorsunlar”

Nasıl çalışma yaptığımızı biliyor. İyi bir çocuğa benziyordu. Dolandırılmış adam 4 ay içinde ödeme yapar mı? Rakam tabii ki büyük ama bizim iş yaptığımız adam Floyd Mayweather. Ben bu adamı 3 kez Türkiye’ye getirdim. Lukas Podolski’ye beni sorsunlar.
“Bu Fenerbahçe’ye yapılan bir hamledir”

Kazım da tweet attı, destek verdi.. İnsanlar kulüpten paralarını almadığı zaman Ümit Akbulut’tan para aldıklarını unutmasınlar. Wiel’e de yardım ettim ama miktarını söylemek istemiyorum. Bu Fenerbahçe’ye yapılan bir hamledir. Adamın derdi Fenerbahçe’den ayrılmak.

“Dava açacağım”

Ben bu boksçu ile 3 senedir çalışıyorum.2014-2015-2016 İstanbul’a getirdim. Benim de itibarım var. Ben mecburum bunu yapmaya. Erteleme olunca da masrafını istedi. Onu da ben Van der Wiel’den talep etmedim. Dava açacağım. Tazminat ne varsa, hepsine açacağım. Belgeli ispatlayacağım.Herkes hak ettiğini yaşar.

“Bu kadar da iftira olmaz”

Mutsuz olduğu için ayrılmak istiyordu. Tek başına antrenmana çıkmak hoşuna gitmiyordu.Dünya basınına manşet olduk. Herkes bana mesajlarda soru işaretleri atıyor. Herkesin bir düşüncesi. ‘Meyve veren ağaç taşlanır’ Bugün ben yarın da başkası olur. Ben adalete güveniyorum. Benim de annem var bir Allah bilir neler yaşadı. Ticaret yapıyoruz. Bu kadar da iftira olmaz.

(Ajansspor.com)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here